Hazar Koleji Yeni Yılı Coşkuyla Kutladı

Hazar Koleji öğretmenleri ve öğrencileri tarafından yılbaşı eğlence programı düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler doyasıya eğlendi.

Düzenlenen etkinlikte ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve öğretmenler tarafından Almanca, İngilizce, Rusça olmak üzere üç dilde tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi sunuldu.

Programa Hazar Koleji Okul Müdürü Yaşar Karadağ, Abdullah Kekilli, İngilizce öğretmenleri Nancy Fıdelis, Essena Kokouwi, çeşitli branşlarda öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hazar Koleji Okul Müdürü Yaşar Karadağ; “bugün siz değerli öğrencilerimizle yeni bir yıla girmenin coşkusunu yaşıyoruz. Bu özel günde çoklu dil öğrenimi için, okul içinde okul “THE LANGUAGE SCHOOL” anlayışıyla, Türk ve Yabancı öğretmenlerimizle İngilizce, Almanca  ve Rusça gösterilerimiz olacak. Çeşitli oyun ve gösterilerle sizlere coşkulu bir yıl başı geçirmeniz için program yapmayı amaçladık” dedi.

Karadağ; “bizler hazar kolejini oluştururken nasıl bir gençlik istiyoruz? Diye düşündük. Milli değerlerine sahip çıkan, kendini bilen ve aynı zamanda çağın gereğinin farkında olan tüm dünya ile entegrasyonu sağlayabilecek nitelikte ve donanımda olacak bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Türkiye’nin bir uç noktasında olan gençlerimiz için yeri geldiğinde Londra’da yaşayabilecek, New York’ta yaşayabilecek ve bizim ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilecek bir gençlik istiyoruz. Bu gençliğin olmazsa olmazlarından biride yabancı dil. Bu kapsamda okulumuz için özellikle alt guruplar için olmazsa olmazımız yabancı dil diyoruz ve okul içinde okul “THE LANGUAGE SCHOOL” kapsamında okulumuzda görev yapan değerli öğretmenlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Siz gençlerimiz içinde yeni bir yıl yeni bir umut getirsin. Benim ise temennim 2014 savaşlar bitsin, barış yılı olsun, karanlık sona ersin, aydınlık olsun” diye konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.