Hazar Koleji Öğrencileri İl Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

tt

Kent Güvenlik, Yönetim Sisteminin bağlı bulunduğu Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü ziyaretinde öğrenciler, kişi hak ve hürriyetlerine dokunulmadan genel asayişi ve huzuru temin etmek, suç ve suçlularla mücadelede etkinliği artırmak, algılanması zor güvenlik tehditlerini algılamak ve adli soruşturmada ihtiyaç duyulabilecek kanuni delillerin toplanması amacıyla MOBESE kameralarının kullanımıyla ilgili yetkililerden bilgi almışlardır.

Daha sonra bilgisayarların başına geçen öğrenciler Iğdır’ın Cadde ve sokaklarını gösteren değişik kamera görüntülerini izlemişler, polisimizin haber merkezine yapılan ihbarlarla yönlendirme talimatlarını, telsizlerini tanımışlardır. Kamera görüntülerinin ve muhaberenin suçla mücadeledeki önemini, kentteki huzur ve asayişi sağlamadaki faydalarını kavramışlardır. Polis ağabeyleri “Muhaberesiz muharebe olmaz” deyimini anlatarak anlık iletişimin bir kentteki önemini anlamalarına katkı sağlamıştır.

Ziyaret programının bitiminde öğrencilerimiz ve okul idarecileri İl Emniyet Müdürümüz Sayın Yüksel BABAL’ı Makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirerek ayrılmışlardır.

Yüksel BABAL

İl Emniyet Müdürü

1.Sınıf Emniyet Müdürü

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.