HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİMİZ VE SÜT ÜRETİCİLERİMİZ ZİYARET EDİLİYORHayvan yetiştiricilerimizin hal hatırını sormak mevcut durumlarını yerinde görmek ve sorunlarını dinleyerek gereken girişimleri yapmak için İl Müdürü Özkan YOLCU Merkez ve köylerdeki işletmeleri ziyaret ediyor.
Bu amaçla İlimiz Merkez Yaycı köyü, Karakoyunlu İlçesi Şiracı ve Taşburun köylerindeki büyükbaş hayvan işletmelerini ziyaret edilerek yetiştiricilerimizin dertleri dinledi. Özellikle süt fiyatları konusunda mağduriyetlerini dile getiren üreticilerimiz fiyatların günümüz şartlarına uygun hale getirilmesini yoksa bu şartlarda süt sığırcılığını sürdüremeyeceklerini dile getirdiler.
  Konu ile ilgili olarak girişimlerde bulunan İl Müdürü Özkan YOLCU; “Sorunlarınızı dinlemek ve çareler bulmak için sizleri ziyaret ediyoruz.  Süt alımı yapan firmaların ve süt üretimi yapan çiftçilerimizin katılımı ile bir toplantı tertipliyoruz. O toplantıda sorunlarımızın üstesinden geleceğimize inanıyorum. Hammaddesi tamamen süt olan mandıralarımız da süt üreticilerimizin zarar etmesini ve üretimden vazgeçmelerini istemezler. İnşallah sorunları çözüme kavuşturarak hem mandıralarımızı hem de süt üreticilerimizi memnun edecek bir sonuç çıkarırız” dedi. 

 
 
 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.