Hayvan Tüccarları Neye Uğradığını Şaşırdı

   33        

Dün sabah saatlerinde hayvan pazarına gelen esnaf şok edici bir açıklama ile karşı karşıya kaldı. Hayvan pazarı girişinde zabıta ekipleri tarafından durdurulan esnafa, Iğdır’da şap vakasına rastlandığı ve bu sebepten hayvan pazarında hayvan alış-verişlerinin bir süreliğine durdurulduğu bilgisi verildi.

 Zabıta ekipleri ve hayvan satıcılarından aldığımız bilgiye göre; şap vakasına Iğdırmava Mahallesi’nde rastlandı. Yine alınan bilgiye göre Ankara’dan gelen ekipler vakayı doğruladı ve Iğdır karantina altına alındı. Karantinadan dolayı İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri şehre hayvan giriş-çıkışlarını yasakladı. Bu bilgiler tabiîki resmi bir açıklama olmadığı için hayvan pazarında zabıta tarafından açıklandı.

İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından basına herhangi bir açıklama yapılmadığı için çok sağlıklı bir bilgiye ulaşılamadı. Hayvan pazarına giremeyen esnaf mağduriyetini dile getirirken, ayrıca herhangi bir resmi açıklamanın yapılmamış olması da her kafadan bir ses çıkmasına neden oluyor.

Gazetemiz aracılığıyla yetkili ekiplere seslenen hayvan satıcılarından Ali Yeşildağ şunları söyledi:

“Dün sabah hayvan pazarına geldiğimizde zabıta ekipleri tarafından durdurulduk. Bizlere şehirde şap vakasına rastlanıldığı bildirildi. O ana kadar hiçbir resmi kurum tarafından bilgilendirilmedik. Bu sebeple şuanda yüzlerce esnaf mağdur olmuş durumdayız. Bizlere hayvan pazarına girişin 20 gün boyunca yasak olduğu bildirildi. Hiçbir resmi açıklama yapılmadığı için ne yapacağımızı bilmiyoruz.”

Hayvan pazarından karşılaşılan anormal durumdan sonra esnaf, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden resmi açıklama bekliyor. Vakanın ne olduğu ve bu durumun ne kadar daha devam edeceği hakkında bir açıklama yapılırsa esnaf da tedbirlerini duruma göre almış olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.