Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır

 Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar da kurbanlık hayvan arayışına başladı. Yeri olan vatandaşlar bayramdan önce kurbanlık hayvanlarını alırken, koyacak yeri olmayan vatandaşlar da son güne kadar ya da bayram gününe kadar beklemeyi tercih ediyor.

            Iğdır Belediyesi canlı hayvan pazarında Kurban Bayramı öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

            Iğdır Belediyesi gerek kurbanlık satışı, gerek ise kurban kesimi ile ilgili gerekli hazırlıklarını tamamladı.

            “Kurban Hizmetleri Komisyonu kararınca hayvan satış yerleri olarak Iğdır hayvan pazarı, Rus Pazarı arkası, Söğütlü Mahallesi Nahır Yeri olarak belirlendi” diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit şunları söyledi:

            “Halkımızın huzurlu bir şekilde kurban bayramlarını geçirmesi için belediye olarak tüm tedbirleri aldık. Hayvan satış yeri olarak Iğdır hayvan pazarı. Rus Pazarı arkası ve Söğütlü Mahallesi Nahır Yeri dışında hayvan satışına müsaade etmeyeceğiz. Kurban kesim yeri için ise, Söğütlü Mahallesi Nahır yeri, Pak Gıda’ya ait mezbahane, Özel Kardeşler kesim mezbahanesi ve oto yıkama yerleri uygun görülmüştür. Bunların dışında cadde ve sokaklarda hayvan kesimine izin verilmeyecektir.

            Iğdır Belediyesi olarak hayvan pazarını eksiklerini tamamlayarak ruhsat başvurusunda bulunacağız. Halkımızın hizmetine sunmak için bu proje ile Iğdır’da bulunan hayvan pazarının yapısal eksikliklerinin tamamlandı. DAP kapsamında % 95 hibeli yaklaşık 1,5 milyon maliyetli hayvan pazarı çatı ve yapısal eksikliklerin giderilerek modern bir hayvan pazarı haline getirilerek halkımızın hizmetine sunuldu.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.