Haydar Aliyev Fen Lisesi’nin TÜBİTAK Başarısı

TÜBİTAK tarafından, her yıl öğrenciler arası düzenlenen Araştırma Projeleri Yarışmasında bu senede Haydar Aliyev Fen lisesi büyük başarı gösterdi.
Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürü Hikmet Ulaş, Öğrenci ve öğretmenlerle Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’yu ziyaret etti.
Yarışma kapsamında Haydar Aliyev Fen Lisesi, Erzurum Bölgesinde sergiye iki proje ile çağrılan tek okul olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, okul müdürü Hikmet Ulaş, Müdür Baş yardımcısı Yakup Anuk, Matematik öğretmeni Fatih Rıza Çelik, öğrenciler öğrencileri Hasan Öner ve Ali Münir Aygun ‘ı, öğretmen Engin Bozan, öğrencileri Sedanur Ayyıldız ve Muhammed Emir Karakuş’u tebrik ederek “TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen projelerin içeriği tamamen topluma yönelik çalışmalardır. Okullarımızda toplumumuzun temel taşlarından birisi olması nedeniyle öğrencilerimizin öğretmenleri ile el ele vererek çevrelerine faydalı etkinliklere katılmaları bizi mutlu etmiştir. Özverili çalışmaları ve araştırmaları neticesinde Erzurum’a gitmeye hak kazanan okul müdürü, öğrenci ve danışman öğretmeni tebrik ediyorum, Iğdır’ımızı Erzurum ilinde en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. 250’ye yakın proje içinde yalnızca sizin projeleriniz sergiye çağrılmıştır. Erzurum’da da başarılı olacaksınız. Başarılar diliyorum”dedi.
Okul Müdürü Hikmet Ulas: TÜBİTAK, ülkemizde bilimsel projeleri destekleyen ve bilim noktasında olağanüstü çaba sarf eden en önemli kurumudur. Böyle bir kurumun düzenlediği yarışmada bölge sergisine davet edilen ve katılma hakkı elde eden her iki projemizin mimarları olan öğretmen ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum. İki yıldır adeta geleneksel hale getirdiğimiz bu başarının bu yıl da tekrar edilmesi hepimizi mutlu etmiştir, dedi.
Ulaş,” Erzurum bölge sergisine davet edilen projeler şu şekildedir. 1.Projemiz Matematik alanında olup danışman öğretmen Fatih Riza Çelik, öğrencileri Hasan Öner ve Ali Münir Aygun tarafından yapılan ‘n.dereceden denklem sistemlerinde eş kuvvetler’ konulu olduğunu,
2.projenin ise Geometri alanında olduğunu, danışman öğretmen Engin Bozan, öğrencileri Sedanur Ayyıldız ve Muhammed Emir Karakuş tarafından yapılan ‘İçinde n tane çember bulunduran problemlerin evritimle basitleştirilmesi’ konularını içerdiğini söyledi.
Ulaş, Proje ekiplerimizin 12-14 Mart 2018 tarihlerinde Erzurum İlinde yapılacak olan Bölge sergisine Iğdır İlini temsil edeceğini, inşallah orada da başarılı olmalarını beklediklerini belirtti.
Ayrıca Eğitim adına yapılan bütün güzel örnekleri başından sonuna kadar takip eden ve destekleyen Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu ya da teşekkür etti.
Bu yıl 49.su düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ na Haydar Aliyev Fen Lisesinden 2 proje Erzurum bölge sergisine davet edildi ve Iğdır ilinde resmi ve özel okullar içinde projeleri kabul edilen tek okul oldu.
Geçen yıl Tübitak tarafından düzenlenen ve Ankara’da finali yapılan yarışmada Haydar Aliyev Fen Lisesi Türkiye Üçüncülüğü ile göz doldurmuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.