Haydar Aliyev Fen Lisesi Üniversite Başarısı

YKS’ de Iğdır birincisi çıkaran Haydar Aliyev Fen Lisesinde, devletin ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak sınava hazırlanan öğrenciler, Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşti. Bir kısmı ise daha iyi bölümlere girmek için tekrar hazırlanacak. Tekrar YKS ye girmek üzere hazırlanacak olan öğrenciler yüksek puanlar almalarına rağmen hayallerindeki bölümü okuyabilmek için tercih yapmadı.
Haydar Aliyev Fen Lisesinin üniversite kapılarını aşındıracak başarılı öğrencileri, yerleştikleri bölümleriyle de büyük takdir topladı. Tıp Fakültesine 9 tane öğrenci yerleşti. Son 6 yıl içinde Tıp Fakültesine en fazla bu yıl öğrenci gönderildi. Tıp Fakültesi dışında Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, mimarlık fakültesi, Fizyoterapi ve rehabilitasyon, öğretmenlik fakültesine ve hemşirelik fakültesine çok sayıda öğrenci yerleşti.
Ayrıca 10-14 Eylül tarihleri arasında okula yeni başlayan öğrencilere uyum eğitimi yapıldı. Yapılan uyum eğitiminde Haydar Aliyev Fen Lisesi Okul Müdürü Hikmet Ulaş, okula gelen öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulundu

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.