Hayat Boyu Öğrenme Şenliklerinin Açılışı Gerçekleştirildi

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde çeşitli okul ve kurumların katılımı ile açılan kurslarda yapılan çalışmaların, etkinliklerin ve ürünlerin tanıtımının yapıldığı ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’nin açılışı yapıldı.
Zübeyde Hanım Bulvarında düzenlenen etkinliğe, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Belediye başkanı Murat Yikit, İl Genel Meclis Başkanı Kurban Oluz, AK Parti İl Başkan V. Ferdi Turan, İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, protokol üyeleri, STK temsilcileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü halk oyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterileri sunuldu.
Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke genelinde başlatılan ”Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında Iğdır da açılan okuma yazma kurslarını tamamlayarak, ilk sertifikayı almaya hak kazanan kursiyerlere Vali Enver Ünlü tarafından sertifikaları verildi.
Vali Ünlü, ”Ülkemizde okuma yazma oranını artırmamız lazım. Bu kapsamda sayın cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Hanımefendi tarafından başlatılan Okuma yazma kursları ile kadınlarımız okuma yazma öğrenmeye başladı. Açılan Kursları başarı ile tamamlayan kadınlarımızı tebrik ediyorum. Azimlerinden dolayı onları Cumhuriyet altını ile ödüllendireceğim” dedi.
İlk sertifikayı alan bayanlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve eşine teşekkür ederek, “Ailemiz bizleri okutmadı. Şimdi okuma yazma öğrendik çok mutluyuz. Kız çocukları okumalı“ dediler.
Vali Ünlü, sertifika takdiminin ardından protokol üyeleri ile birlikte kurdele keserek ”Öğrenme Şenliğinin” açılışı gerçekleştirdi ve stantlarda gezerek sergilenen ürünleri inceledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.