Halkoyunları Ekiplerinden Vali Haner’e Ziyaret

3

04 Mayıs 2016 Çarşamba günü, bölge birincisi olan Iğdır Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halkoyunları ekipleri, Vali Davut Haner tarafından kabul edildiler. Kabulde halk oyunları ekibini tebrik eden Vali Davut Haner şunları söyledi:

“Sizlere yeni yarışmalarda başarılar diliyorum. Güzel bir başarı elde etmişsiniz, bu başarınız İlimiz için gurur verici bir olaydır. Türkiye finalinde de aynı başarıyla dönmenizi bekliyorum. Valilik olarak her zaman yanınızdayız.”            

Bölge birinciliği hakkında bilgi veren, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gül de konuşmasında şu bilgilere yer verdi:

“2-3 Nisan 2016 tarihinde Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Halkoyunları Federasyonu  (THOF)  Kulüpler arası yarışmaya Iğdır Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü olarak, Düzenlemeli Dal Yıldızlar, Düzenlemeli Dal Gençler, Düzenlemeli Dal Büyükler kategorilerinde birincilikler alarak Bölge Birincisi olup, İstanbul ve Antalya illerinde yapılacak olan Türkiye Finallerinde İlimizi temsil edeceklerdir. 7-8 Nisan 2016 tarihinde Erzincan’da düzenlenen MEB Okul Sporları kapsamında Iğdır Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Okulu olarak katıldıkları halkoyunları yarışmasında da Yıldızlar Kategorisinde Bölge Birinciliği, Gençler kategorisinde Bölge İkinciliği elde eden ekiplerimiz, 25-26 Mayıs 2016 tarihinde Sakarya ilinde düzenlenecek olan Türkiye finallerinde yarışacaklardır.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.