Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

mm

Vali yolunda açılan Serginin açılışında konuşan Iğdır Valisi Davut Haner” Genç kızlarımız çok güzel işler yapmıştır. Genç kızlarımız yaptığınız işleri değerlendirin para kazanın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “dedi.

Sergi ile ilgili bilgi veren Halk Eğitim müdürü Levent Gürel, “mesleki beceri, Sosyal Kültürel, okuma yazma kursu olmak üzere 600 kurs açılmış bu kurslardan 3150 kursiyer faydalanarak meslek öğrenmiştir.”dedi.

Karabağ kilimleri ilgili olarak bilgide veren Gürel, kilimleri en az maliyete mal edip ucuza satmak için çaba sarf ediyoruz.

Amacımız hem kilimlerimizi tanıtmak hem de işsiz kızlarımıza iş imkânı sağlamaktır. Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkânına kavuşacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Serginin açılışı Vali Davut Haner, vali yardımcısı Mevlüt Özmen, Milli Eğitim Müdürü Tahir Kaman tarafından yapıldı. Protokol sergiyi gezerek kursiyerlerden yaptıkları işler hakkında bilgi aldılar.

Serginin açılışında halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekipleri gösteri sundular.,sergiye Kültür ve Turizm müdürü Osman Engindeniz kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı..Sergi gezenler tarafından büyük beğeni topladı.

 xx

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.