Halk Eğitim Merkezi Resim Sergisi Düzenledi

1

Iğdır’da Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2. Kademe Resim Kursu” sona erdi.

Iğdır Valisi Davut Haner, Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Milli Eğitim Müdürü Tahir Kaman tarafından açılışı yapılan resim sergisinde kursiyerler 502’den fazla resimlerini sergilediler.

Iğdır Valisi Davut Haner; “çok güzel bir çalışma sonucu güzel tablolar ortaya çıkmıştır. Özellikle Iğdır ve çevresinin anlatılması güzel bir olay, herkesi kutluyorum” dedi.

Iğdırlı Ressam Mecit Yolcu tarafından vali yolunda bir iş yerinde açılan kursun 8 ay sürdüğünü belirten Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürü Levent Gürel şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl 2. kademe olarak açtığımız kursumuzun bu yıl yine ikinci kademesini açtık. Çoğunluğu çalışan öğretmen ve memurlardan oluşan 17 kursiyerimiz burada emek sarf ederek en iyi resmi yapabilmek için çaba sarf ediyor. Öğretmen olarak ressam Mecit Yolcu’nun görev yaptığı kurslarımız sona erdi. Gelecek yıl yine açacağız. Mecit Yolcu Hocamıza teşekkür ederim” dedi.

Ressam Mecit Yolcu ise konuşmasında; “ressamlık ve resim yapmak ayrı bir sanattır. Iğdır da böyle kabiliyetli insanlarımızın olması sevindiricidir. Genelde yağlı boya, karakalem çalışması yapıyoruz. Kursiyerlerimiz 368 saatlik kursu bitirerek belgelerini aldılar” dedi.

Genelde resimlerinde Iğdır’ın genel güzelliğini çizen Yolcu, resimlerinin büyük bir bölümünü Ağrı Dağı resimlerinin oluşturduğunu, kursa gelen öğrencilerinde genelde Ağrı Dağı resimlerini çizdiklerini, bunun nedeninin de Ağrı Dağı’nın tanınmış bir dağ olduğunu, Iğdır’ın neresinden bakılırsa bakılsın Ağrı Dağ’ının göründüğünü belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.