Halfeli’de Binler Newroz Coşkusu Yaşadı

01

Iğdır’ın Halfeli Beldesi’nde binlerce yurttaş bir araya gelerek kutlama gerçekleştirdi. Halfeli Belde Meydan’ında gerçekleşen kutlamaya Iğdır DBP-HDP il, ilçe ve belde eş başkanları, belediye eş başkanları, il genel meclis üyeleri ve binlerce yurttaş katıldı. Alan DBP-HDP bayrakları ile süslendi. Alanda kurulan yiyecek ve içecek stantları dikkat çekti. Kutlamaya Newroz ateşinin yakılmasıyla başlandı. Newroz ateşinin ardından binlerce kişi müzik ve davul zurna eşliğinde halay çekti. Çok sayıda havai fişeklerin atıldığı kutlamada kitle sık sık “Biji Serok Apo”, “PKK halktır halk burada” sloganları atıldı.

Kutlamada konuşan DBP Belde Yöneticilerinden Kemal Yılmaz, HDP’nin barajı aşabilmesi için Kürt halkının tek yürek olması gerektiğine dikkat çekerek; “biliyorsunuz bizler seçime gireceğiz. Tüm kardeş halkların temsilcisi olan HDP’nin barajı aşabilmesi için tüm Kürt halkının tek yürek olması gerekiyor. Partimiz hangi adayı uygun görürse görsün bizlere o adaya sahip çıkmak onun için çalışmak düşüyor. Çünkü burada adaya değil aslında kendimize çalışıyoruz. Buraların Şengal ve Kobanê olmaması için tek yürek olacağız” dedi.

“AKP’nin kurucusu partimizde siyasete devam diyorsa bizlerin iyi düşünmesi lazım”

Yılmaz, son olarak AKP kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat’ın HDP’de aday adayı olduğuna göre AKP’ye oy veren Kürtlerin iyi düşünmesi gerektiğini belirterek; “Kürt halkı artık AKP’yi bırakmalıdır. Bakınız AKP kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat bile HDP’den aday adayı oluyorsa bizimde bu saatten sonra iyi düşünmemiz gerekiyor. AKP’ye oy veren Kürt halkının iyi düşünmesi gerekiyor. Bu saten sonra artık AKP’ye oy vermememiz lazım” dedi.

Kutlama vatandaşların geç saatlere kadar halay çekmesiyle son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.