Halfeli Belediye Başkanı Reşat Başkara: “PKK Bizi Tehdit Ediyor”

1

Iğdır merkeze bağlı Halfeli Beldesi’nde yapılan 30 Mart yerel seçimlerini AK Parti Adayı Reşat Başkara, BDP adayını geride bırakarak kazanmıştı.

Seçim sonrası yaşanan gerginlik devam ediyor. Halfeli AK Parti Belediye Başkanı Reşat Başkara yaptığı açıklamada; Halfeli Beldesi’nde adaletli bir seçimin olduğunu ve her kesimin özgürce sandığa giderek oyunu kullandığını belirtti.

Başkara yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Seçim sonrası PKK, Halfeli Beldesi’nde AK Parti’ye oy verenlerin yaylaya çıkmasını engelliyor. 2 aydan beri bu gerginlik devam ediyor. Yaylada çadırlar yakılıyor, çobanlar ve yaylacılar tehdit edilerek darp ediyorlar. Yaklaşık 12 aileyi yayladan indirdiler. Valilikten ricada bulunduk. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları Ardahan ve Kars yaylalarına gönderdik. Ağrı, Tendürek bölgelerine gidenlerden Sefa ile Yeşil aileleri vardı, onları da teker teker yayladan indiriyorlar. Yaylada Zeki Yeşil adlı köylümüzü PKK kaçırarak 15 gün tuttu, daha sonra bıraktı.

PKK yaylaya çıkan vatandaşlara; ‘belediye başkanı istifa etsin. Sende evini alıp terk edeceksin’ demişler. Bazı ailelerin çadırlarını yakmışlar, yırtmışlar. Bu olaylar üzerine beldede vatandaşlar da BDP’ye, PKK’ya tepki göstererek kooperatif araçlarının çalışması engelleniyor. Okullara öğrenciler gidip gelmiyor. Okullar kapalı, iş yerleri kapalı, belde halkı iki günlük kapatma kararı aldı.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.