Hacı Cihangir Turan İçin Mevlit Okutuldu

            Geçtiğimiz hafta Hakk’ın rahmetine kavuşan, ilimizin önde gelen şahsiyetlerinden, kanaat önderi Hacı Cihangir Turan için, ailesi tarafından taziyesinin yedinci günü sebebiyle mevlit-i şerif okutuldu.

            Iğdırlıların son vazifelerini yerine getirmek için akın ettiği taziye yerine merhumun hemşerilerinin, akrabalarının ve sevenlerinin yanı sıra İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Milletvekili Nurettin Aras, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, sivil toplum örgütlerinin başkanları, kurum amirleri ve belediye başkanları da katıldılar.

            Iğdır Müftüsü Cüneyt Kulaz’ın Kur’an tilavetinin ardından İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu bir konuşma yaptı.

            Konuşmasına merhum Hacı Cihangir Turan’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Soylu şunları söyledi:

            “Bugün Iğdır’ın ve bölgemizin önde gelen şahsiyetlerinden birini kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Bugün buraya gelerek taziyeye iştirak eden kalabalık merhumun ne kadar sevilen bir kişilik olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Merhum Cihangir Amca gibi insanların yeri kolay kolay doldurulamaz. Bir kez daha merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, sevenlerine ve siz Iğdırlılara başsağlığı diliyorum. Allah hepinizin ölmüşlerine de rahmet eylesin.”

            Okunan mevlit-i şerif ve duaların ardından merhumun hayrına yemek servisi yapıldı. Bakan Soylu, protokol üyeleri, Iğdırlı ve bölge illerinden gelen vatandaşlar merhumun ailesine bir kez daha başsağlığı dileyerek taziye yerinden ayrıldılar.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.