Hacı Adayları Kutsal Topraklara Dualarla Uğurlandı

999

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek hacı adayları Iğdır İl Müftülüğü önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

Törene; İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Molla Veli Beder, din görevlileri ve çok sayıda hacı adaylarının yakınları katıldı.

Din görevlilerin okumuş oldukları ilahi ve kasideler ile hacı adaylarını uğurlamaya gelen yakınları duygusal anlar yaşadı.

İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve Molla Veli BEDER hacı adaylarına hac seyahatinin önemini belirten bir konuşma yaptı.

Müftü Kulaz; “yüce rabbimiz bizi çağırdı, biz de geldik. Şayet o nasip etmeseydi bizler burada olamazdık” bilinciyle hacı adaylarının hareket etmeleri gerektiğini belirten İl Müftüsü Cüneyt Kulaz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu aralar ülkemizde oynanan kötü oyunları bertaraf etmek için annemize, babamıza, ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza, milletimize ve en önemlisi bütün insanlık için o kutsal topraklarda dua etmek gerekiyor. Hac bize, Müslümanların derdini dert edinme bilincini kazandırmalıdır. Bu mübarek mekânlar, sıradan yerler değildir. İşte bu topraklarda bulunmak, bir Müslüman için en büyük nimetlerden biridir. Hac yolculuğu çok bereketli bir yolculuktur. Allah, o kutsal topraklarda yapacağınız duaları şimdiden kabul buyursun” diyerek sözlerini tamamladı.

 Konuşmasının ardından yapılan dua ile hacı adayları gözyaşları eşliğinde uğurlandı. Iğdır ilinde 2015 yılında toplam 101 hacı adayı uğurlandı. 40 hacı adayı A grubu seyahat acenteleriyle, 61 hacı adayı ise Diyanet İşleri Başkanlığı organizesiyle hacca gönderildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.