Güzel Sanatlar Lisesinden Yıl Sonu Etkinliği

p

Iğdır Kültür merkezinde Düzenlenen etkinliğin Açılış Kurdelesini İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal kesti.

Etkinlikte Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin yaptığı Resim sergisi ve Müzik ziyafeti izleyenler tarafından ilgiyle izlendi.

Saygı duruşu ve Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci korosunun seslendirdiği İstiklal Marşının ardından Bir Konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Alagöz şu ifadelere yer verdi;

“Okulumuzda, Liselerde verilmesi gereken ortak ortak derslerin yanında ayrıca Resim ve Müzik alanlarında eğitim öğretim yapılmaktadır. Geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanan Güzel Sanatlar Lisesi misyon gereği önemlidir. Bu Misyon Sanatçı yetiştirmek, güzel insan yetiştirmek gibi güzide bir misyondur. Güzel Sanatlar Lisesi Anadolu statüsünde bir okuldur. Şu anda Türkiye’de bu okuldan sadece 76 tane bulunmaktadır. Güzel Sanatlar Liselerinin amacı Güzel sanatlar fakültelerine öğrenci göndermek ve resim ve müzik alanlarında topluma faydalı bireyler kazandırmaktır dedi.”

Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Şefi Orhan Çelik öğrenciler 1 yıl boyunca hazırlandıkları Müzik eserlerini koro eşliğinde seslendirdiler.

Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi Resim kursu yöneticisi Hülya Yolcu ise etkinlikte sergilenen Resimleri İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve Davetlilere tanıttı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.