Güven Gazetesi’ne Kundaklama Girişimi

matbaa (3)

Pazar akşam saatlerinde şüpheli bir şahıs tarafından Vali Konağı karşısında bulunan Güven Gazetesi’ne kundaklama girişiminde bulunuldu.

 Güvenlik kamerası kayıtlarında şüpheli şahıs, pazar günü olmasından dolayı işyerinin kapalı olmasını fırsat bilerek gazete binasının önüne benzin döktükten sonra ateşe verirken açıkça görülüyor. Şüpheli şahıs, daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.

Çevredeki komşu esnafın söndürdüğü yangından sonra olay yerine gelen Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve emniyet ekipleri, kaçan şüphelinin yakalanması için adeta seferberlik başlattı. Olaydan bir saat sonra ise kamera kayıtlardaki eşgale benzeyen bir şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili açıklama yapan Güven Gazetesi sahibi Doğukan Aras; “şahıs pazar günü gazetenin kapalı olmasını fırsat bilerek kundaklama eylemine girişmiş. Olay yerine gelen emniyet ekipleri, şu anda büyük bir titizlikle çalışıyorlar. Başta Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal olmak üzere tüm emniyet teşkilatına çok teşekkür ediyoruz. Gerçek anlamda ucuz atlatılmış bir olay oldu. Kapının hemen girişindeki baskı kâğıtlarına ateş sıçrasaydı bu olayın altından kalkılamazdı. Gazetenin üst katında evler de var. Çok sıkıntılı sonuçlar olabilirdi.             Konuyla ilgili kamera kayıtlarındaki eşgale benzeyen bir kişi gözaltına alınmış. İnşallah en kısa sürede yapan ve yaptıran kim varsa ortaya çıkacaktır” dedi.

Hudut Gazetesi olarak meslektaşlarımıza karşı gerçekleştirilen bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.