Gürbulak Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara’dan Gümrükçülere Bilgilendirme Semineri

Gürbulak Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara’nın girişimiyle EKOTEKS yetkilileri tarafından Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda Bölge gümrüklerinde çalışan gümrük personeline tekstil ürünlerinin ithalatında özellikle kanserojen maddeler içeren ürünlerinin kontrolü,tekstil ürünlerinin tanıtımı ve adlandırılması hakkında bilgilendirme semineri verildi.
Ülkemize en çok zararlı madde içeren ürünlerin hangi ülkelerden girdiği hakkında yıllar bazında oranlar verildiği toplantıda açılış konuşmasını yapan Gürbulak Gümrük Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara, seminerin ülkemize, insanımıza hayırlı olacağı düşüncesiyle ekoteks yöneticileriyle semineri düzenlediklerini ve gümrüklerden geçen tekstil ürünleri hakkında gümrük personellerini daha dikkatli olmaları konusunda fayda sağlayacağına inandıklarını belirtti.
Dara yaptığı açılış konuşmasında: ”Ben daha önce bu semineri vermek istedim. Ancak bazı nedenlerden dolayı gecikme oldu. Öncelikle düzenlediğimiz bu seminer, personelimizin daha dikkatli ve seri çalışacaklarına vesile olacak. Bu seminerde edindikleri bilgi ile işler daha seri yapılacak ve ayrıca vergi kaybının önlenmesi de en aza indirilecektir” dedi.
Ekoteks EKOTEKS İcra Kurulu Başkanı Nilgün Özdemir de Tekstil ürünlerinin ithalatında ürünlerdeki azoboya oranlarının önemli olduğunu dikkat çekerek özellikle bölgemizde görev yapan gümrük memurlarının bu konuda dikkatli olmaları ve mutlaka laboratuar işleminden ürünlerin geçirilmesi ve sağlık açısından önem arz ettiğini dile getirdi.
Daha sonra konuşmacılar, tekstil ürünlerinin adlandırılması ve kullanılan malzemelerin sağlık açısından önemini değindiler.
Seminerin sonunda EKOTEKS yetkilileri tarafından başta Gümrük Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara olmak üzere gümrük personeline katılım belgesi verildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.