Gurbetteki, İş Adamları Iğdır’da

k

 Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar tarafından hazırlanan ve SERKA tarafından desteklenmeye uygun görülen “Gurbetteki iş adamları Iğdır’da buluşuyor” projesi kapsamında toplantı yapıldı.

Iğdır Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda yapılan toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini

Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar,”Iğdır’ımız üç ülkeye sınır ticaretin merkezi olması gereken bir il bu nedenle siz değerli iş adamalarımızı burada topladık. Organize sanayi bölgemiz her geçen gün gelişiyor. Fabrikalar üretim yapıyor. Sizleri de Iğdır’da yatırım yapmaya davet ediyoruz. Diyerek Iğdır’ı anlatan slâyt gösterisi sundu.

Ticaret ve Sanayi Odası başkan Vekili Efgan Aydın’da iş adamlarına hoş geldin diyerek “Iğdır’ımız eski Iğdır değildir her türlü yatırımı yaparak para kazanabilirsiniz. Yatırımlarınızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Nevruz bayramının Iğdır’da kutlanma şeklini anlatan Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras,”Yıllardır bu bayramı Iğdır’da biz kutluyoruz hem de geleneklere uygun anlamına uygun olarak fakat nedense birileri çıkmış bu güzel bayramı sırf ırkçılığımızı tatmin etmek için terör yaratıyoruz. Ve kendimizi bir bilet olarak çıkış olarak kullanıyoruz. Bu bayramın özüne terstir aykırıdır. Irkçılığı Allah yasaklamıştır. Irkcılık çok bir hastalıktır. Bugün bölgemizde terör olayı yaşanmakta refh düzeyi düşmektedir. Ben bu terörü kınıyorum herkes kınamalıdır. Özgürlük aççısından ülkemiz cennettir. Seyhat özgürlüğümüz vardır ticaret özgürlüğümüz vardır. Arap ülkeleri içinde de ülkemiz numune ülkedir. Biz hükümet olarak bu ülkenin gündeminden terörü çıkaracağız. Kararlıyız. Bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kanlı terör örgütüne destek vermemiştirler. Operasyonlar başarıyla devam ediyor. Bölge insanı kanaat önderleriyle el birliği içinde sıkıntılar giderilecektir. Yapılacak bir şey varsa yapılacaktır reformular yapılacak. Önümüzü açacağız. 2023 yılı hedeflerine ulaşacağız. Iğdır’a yatırım yapın Iğdır’ımız da çok güzel gelişmeler olacaktır. Iğdır’ın kalkınması gerekir. Buda iş adamlarımızla gerçekleşir. Hükümetimiz her konuda iş adamalarımızın yanındadır. Bu organizeyi yapanlara teşekkür ederim. Bayramınız tebrik ediyorum. Sizleri Iğdır’da görmekten memnunuz.”dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.