Gülbey: “Önder Halepçeyi Unutup Ermenileri Andı.”

e2

Dernek binasında basın mensuplarına açıklama yapan Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Av. Şaziye Önder’in 16 Mart günü Halepçe’de katledilen Kürtleri unutup 24 Nisan’da Ermenileri anmasının düşündürücü olduğunu belirtti.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey yaptığı açıklamada; “ASİMDER olarak 3 yıldan beri her yıl 16 Mart 1988 yılında Kuzey Irak Halepçe Bölgesi’nde Saddam Hüseyin tarafından kimyasal gaz atılarak katledilen kardeşlerimizi anmışızdır. Ama ne ilginçtir ki bu yıl şehrimizde BDP’li Iğdır Belediyesi Eş Başkanı olarak aday olan ve kazanan Av. Şaziye Önder 16 Mart 2014 günü, Halepçe katliamının yıldönümünde ağzından bir kelime açıklama çıkmazken, söz 24 Nisan (sözde ermeni soykırımı) günü olunca sayfalarca destek mesajı yayınlamış ve Türkiye Cumhuriyeti’ni lanetlemiştir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye mesajını yanlış anlayarak kendine vazife çıkaran Av. Şaziye Önder’i kınıyor ve yakın zamanda sarf ettiği bu yanlış sözlerinden geri dönmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Gülbey; “Müslüman Kürtlerin oyunu ve gücünü arkasına alıp Haçlı zihniyetine sahip çıkarak Önder’in kendi atalarına katil demesi ve Iğdır’daki Ermeni yapılarının yok edildiğine değinerek bu mal ve yapıların geri iade edilmesini istemiş olması akıllara bunu getiriyor: Iğdır’ın merkezindeki dev bir yapıya sahip olan Merkez Camii 1954 yılına kadar Ermeni kilisesiydi. Bu camiyi de mi iade edeceğiyiz?” diye konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.