Gülbey: “Beni Irkçı Göstererek Öldürtmek İstiyorlar”

05

CHP Iğdır İl Başkanlığı binasında açıklama yapan, CHP Iğdır milletvekili aday adayı Göksel Gülbey; “Ermeni diasporasınca desteklenen yandaş basın beni Hrant Dink gibi kurban etmek peşinde” dedi. Gülbey yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 “Yıllarca yürütmüş olduğum ASİMDER Genel Başkanlığı görevim esnasında yaptığım çalışmaları hazmetmeyen Ermeni diasporası yandaşları sosyal medya üzerinden ve ev, cep telefonumdan arayarak tehdit etikleri için 2014 yılında tarafıma bir yıllık çağrı üzerine koruma kararı alındı. Tehditler devam edince bu karar 2016 yılına kadar uzatıldı. Hrant Dink’i yazıp çizen ideolojik basın nasıl hedefe oturduysa, şimdi de Ermeni diasporası yandaşı basında beni ırkçı göstererek bazı kesimlerin hedefi haline getirmek peşindedir.

Bizler Ermeni ırkının düşmanı değil, Ermeni diasporasının yalanlarına karşı kurulmuş ve bunların yalan olduğunu ispatlamak üzere kurulan bir teşkilatız, CHP’den aday adayı oluşum halkıma sivil toplum kuruluşlarında yaptığım hizmetlerimi artık siyasi bir parti içerisinde sürdürmek istememdendir. CHP Iğdır milletvekilliğini alıp TBMM’ne girmemi engellemek adına karalama haberlerini yayınlamak peşindeler. Aday gösterilmemem için CHP Genel Merkezi’ne baskı kurmak için binlerce e-mail gönderdiler.”

Gülbey, CHP Genel Merkezi yöneticilerin böyle basit yandaş ve karalama haberlere bakmayacağını, İl örgütlerinin vereceği rapor ve önerilerle hiç bir etken altında kalmadan en sağlıklı kararı vereceklerine tam güveni olduğunu belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.