Gülaçar Van TV’DE Yayınlanan ‘Seçim 2014’ün Konuğu Oldu

1

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, Van’ın şu an bulunduğu konumu hak etmediğini ifade ederek, hayata geçirecekleri gerçekçi dev projelerle bu kenti hak ettiği noktaya ulaştıracaklarını söyledi.

Adalet Ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gül açar, Van’ın şu an bulunduğu konumu hak etmediğini ifade ederek, hayata geçirecekleri gerçekçi dev projelerle bu kenti hak ettiği noktaya ulaştıracaklarını söyledi.

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gül açar, Van TV’de yayınlanan ‘Seçim 2014’ programına konuk oldu. Programın sunucusu Yılmaz Tekin’in sorularını cevaplayan Gül açar, sözlerine çözüm sürecinin önemine değinerek başladı. Dünü bilenlerin çözüm sürecinin ne olduğunu çok iyi bildiğini ifade eden Gül açar, bu konuda Ak Parti ile başlayan bir sürecin söz konusu olduğunu belirtti. Ortada samimi bir iktidar, samimi bir Başbakan’ın olduğunu anlatan Gül açar, “Bu anlamda çok büyük adımlar atıldı ve büyük riskler alındı. Bu işin mimarı başbakanımızdır. Onlarca hükümet gelip geçti neden hiçbiri bu sorunu gündemine almadı? Çözüm hakikaten bir irade beyanıdır. Adnan Menderes ile başlayan ama imkân verilmeyen bir süreç vardı. Aynı süreç Turgut Özal’la da işledi. Ama Özal bu sorunu çözebilseydi, bugün Türkiye çok farklı noktalarda olurdu. Ayrıca unutmamak gerekir ki Abdullah Öcalan’ın da çözüm sürecine katkıları yadsınamaz. Kürt insanı olarak süreci görüyoruz ve doğru okuyoruz. Güzel gelişmelerin devam etmesi barışa olan inancımızı artırmaktadır. Örneğin yakın zamanda Kemal Aktaş’ın da aralarında bulunduğu tutuklu vekillerin serbest bırakılması bu sürecin geldiği noktanın mutluluk verici bir göstergesidir. Kendilerine de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

“ÇİRKİN BİR İFTİRA KAMPANYASINA MARUZ KALDIK”

Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda kendisinin de gözaltına alındığı yönündeki soruya da cevap veren Gülaçar, yaşanan operasyonda bazı medya kuruluşlarının gözaltına alındığı yönünde haber yapmasının doğru olmadığını ifade etti. Gözaltına alındığı haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını, bu haberlerin maksatlı olduğunu ifade etti.

“VAN BU NOKTAYI HAKETMİYOR”

Van’ın mevcut durumunu hak etmediğine vurgu yapan Gülaçar, kentin modern bir şehir olabilmesi için önemli bir potansiyele sahip olunması gerektiğini kaydetti. Geçmiş dönemlerde yetkililerin üstlerine düşeni yapmadıklarına da dikkat çeken Gülaçar, “Büyükşehir neredeyse bir özerk yapı kadar yetkilidir. Bu tür imkanlarına rağmen Van’ın değişimi noktasında etkili olamamışlardır. Yapacağımız çalışmalarla hem istihdam imkanları oluşacak hem de insanlarımız ekonomik gücü artmış olacaktır. Esnafın kepenk kapatması değil, yeni yeni kepenklerin açılması konusunda güzel gelişmeler olacaktır. Yeter ki elbirliği yapalım ve dağ gibi biriken sorunlarımızın üstesinden gelelim” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BORÇLARINI AÇIKLAMALIDIR”

Kamuoyunun gündemini meşgul eden belediyenin mevcut borcuyla da ilgili açıklamalarda bulunan Gülaçar, “Mevcut belediyenin 780 milyon TL bir borcunun olduğunu bire bir sarf etmedim bir iddianın var olduğunu ve konuşulduğunu söyledim. Hatta bir siyasi partimiz bizden önce açıklama yapmıştır. Eğer ortada bir borç var ise bunu açıklamak mevcut belediyeye düşer. Geçtiğimiz günlerde belediyeden mevcut borçlarının devraldığı borçlarından daha az olduğuna dair bir açıklama gelmişti. Ancak bu doyurucu bir açıklama olmaktan uzaktır. Daha detaylı bir açıklama yapılmalı insanımız da öğrensin, bilsin. Ayrıca şöyle bir gerçek de var, belediyeyi aldıklarında farklı iddialarla gelmişlerdi. Birçok vaatlerde bulunmuşlardı. Ancak 2009’daki vaatlere bakıldığında seçimi yüzde 70 cepte keklik görenler vaatlerinin yüzde 70’ni yapmamışlar. Ben halkın içindeyim çok muzdaripler. Van halkı şu an bulunduğu konumu hak etmiyor. Burada belediyeciliği diğer belediyelerle mukayese ettiğimiz vakit kentimiz acınacak bir haldedir” dedi. . Halkın o özgür iradesine karışmamak lazım. Diğer illerde aday gidip neler yapacağını anlatıyor vatandaşta sorguluyor ve ona göre oyunu kullanıyor. Ama şunu da ifade edeyim geçen seçimde yaşanan tüm olumsuzlukların hiçbiri bu seçimde yaşanmayacak. Bunun tekrarı olmayacak. İnsanlar özgür iradeleri ile istediği partiye oy kullanabilecek. Bu şehri bu şehrin insanlarını seviyorum gördüğüm yanlış bir durum var ise bu benim içimi acıtıyor. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.