GSS Tescili Gelir Tespitine Girmemişler İçin Son 13 Gün

33

 SGK Iğdır İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 “Genel sağlık sigortası tescili yapıldığı halde gelir testine hiç başvurmayan kişilerin, yeniden yapılandırma hakkındaki maddenin Resmi Gazetede yayımlandığı 11.09.2014 tarihi takip eden aybaşından itibaren altı ay içerisinde 31.3.2015 tarihi mesai bitimine kadar yerleşim yerinin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gelir testi için başvurmaları durumunda genel sağlık sigorta tescilleri, gelir testi sonucuna göre tescil başlangıç tarihinden itibaren güncellenecek ve belirlenen gelir seviyesine göre primleri tahakkuk ettirilecektir.

Eğer en düşük gelir grubundalarsa yani aile içi kişi gelirleri asgari ücretin 1/3’ünden az ise, hiç prim ödemeyecekleri gibi birikmiş borçları da tamamen silinecektir. Yüksek ise gelir başlangıç tarihi itibarı ile güncelleme yapılacaktır.

 1Ocak 2012’den sonra bugüne kadar hiç gelir testine gitmemiş, aftan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına 31.03.2015 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ayrıca Gelir tespiti yaptırıp, Genel Sağlık Sigortası pirim borcu olup, yapılandırmadan yararlanmak isteyenler için ise en geç 30 Nisan 2015 tarihi mesai bitimine kadar Sosyal güvenlik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

Birsen DURSUN

SGK Iğdır İl Müdiresi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.