Görkemli Geçen Iğdır Halk Oyunları Yarışmasına 22 Ekip Katıldı

 

Iğdır’da düzenlenen halk oyunlarına birçok ekip katıldı. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nca her yıl genelensel düzenlenen ve Iğdır’da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kulüpler arası yapılan halk oyunları il yarışmasına (THOF) kapsamında 22 ekip katıldı.

            Oldukça çekişmeli geçen yarışmada, folklorcular hünerlerini sergiledi ve kıyasıya yarıştı. Özelikle her yıl şubat ve mart aylarında düzenlenen genelensel halk oyunlarına minikler ve büyükler yöresel kıyafetlerle yarışmaya katıldılar. Yarışma için hazırlanan İskender Iğdır Spor Salonu tamamıyla doldu. Renkli ve eğlenceli geçen yarışmada düzenlemesiz minikler. Mareşal Feyzi Çakmak İ.Ö.O. G.S. K.D. düzenlemesiz yıldızlar dalında. Genç Kaya Spor Kulübü, düzenlemesiz gençler dalında Iğdır 76 Spor Kulübü, düzenlemesiz büyükler dalında Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü, düzenlemeli minikler dalında Iğdır Halk Eğitim Merkezi S.K.Derneği, düzenlemeli yıldızlar dalında Iğdır Halk Eğitim Merkezi S.K. Derneği, düzenlemeli büyükler dalında Iğdır Halk Eğitim Merkezi S.K.Derneği birinci oldu.                            

            Yarışma ile ilgili kısa bir açıklama yapan Iğdır Halk Eğitim Müdürü ve Halkoyunları il Temsilcisi Mehmet Gül, “Halk oyunları yarışmasının önem ve anlamına değinerek, yarışmada dereceye giren giremeyen tüm yarışmacıları tebrik ediyorum. Bu gün 22 yarışmacı ekip kıyasıya yarıştı. 267 tane minik, yıldız, genç ve büyük sporcumuz bu gün burada velileri ve diğer misafirlerimiz karşısında yapmış oldukları, çalıştıkları halk oyunlarının ürünlerini sergilediler. Bu gün bizi burada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Yarışmacılarımızın da eline, koluna ve yüreğine sağlık’’dedi.

            Yarışmaya katılanlara derece elde eden birinciye altın, ikinciye gümüş, üçüncüye bronz madalya ve kupa verildi.  Dereceye giren halk oyunları kulüpleri ödüllerini Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Gençlik Spor Müdürü, Gençlik Merkezi müdürü ve Halk Eğitim Müdürünün elinden aldılar. Yarışmaya Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Kurum amirleri ve okul müdürlerinin yanı sıra birçok yurttaş katıldı. Ödüllerini Alan Yarışmacılar, hocaları ve kurum müdürleri ile beraber davul zurna eşliğinde halay çektiler.

 

                                                                    

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.