Görevli Emniyet Teşkilatı Mensupları İçin Moral Konseri Düzenlendi

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında müzik öğretmenleri, ilimizde görevli Emniyet Teşkilatı mensupları için sahneye çıktı.
Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimiz Sn. Enver Ünlü, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, İl Emniyet Müdür V. Hüseyin Göllüce, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, polislerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.
Çeşitli eserlerin seslendirildiği konser sonunda konuşmalarını gerçekleştiren Valimiz; ”Hem yurt içinde hem yurt dışında vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü için görev yapan güvenlik güçlerimizden Allah razı olsun diyor ve kahraman gazilerimizle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığımı belirtmek istiyorum. Öncelikle bu güzide topluluğu hepinizin adına tebrik ediyorum, bu büyük bir cesaret ister. Iğdır’ımız hepimizin bildiği gibi Türkiye’nin en doğusunda güneşi ilk selamlayan ve uğurlayan güzel bir vatan toprağı. Biz burada birlik ve beraberlik içerisinde din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin kardeşçe yaşıyoruz.
Yunus Emre’nin dediği gibi insanları sevmek lazım. Sevelim, sevilelim diyor. ve yine birkaç gün önce Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslat yıl dönümüydü, İnşallah onlar gibi bu milletin güzel değerlerini yaşatacağız. Şair Bedri Rahmi’nin dediği gibi ”Ah bu türküler, türkülerimiz, ana sütü gibi candan, ana sütü gibi temiz…” işte bu türkülerimiz bizim kültürümüz, bizim benliğimiz, bizim değerlerimiz. Bunları kendi içimizden yetişen arkadaşlarımızdan amatör bir ruhla dinlemek çok daha güzel. Önümüzdeki süreçte böyle güzel etkinliklerimizi, sanatsal etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Ben emeği geçenlere, sevgili öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.