Göle Olayı Iğdır ve Tuzluca’da Basın Açıklamaları İle Protesto Edildi

13-07-2015-ıgdır-gole-basınacıklamasprotetsto1 (1)

DBP ve HDP Iğdır il örgütü ile Tuzluca ilçe örgütü Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan olayları basın açıklaması ile protesto etti.

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaylaya giderken köy minibüsünün hedef gözetilerek taranması sonucu Kamber Morkoç adlı yurttaşın yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan olay Iğdır’da ve Tuzluca’da yapılan basın açıklamaları ile protesto edildi.

DBP Iğdır il binası önünde yapılan basın açıklamasına DBP Iğdır İl Eş Başkanları Murat Yerlikaya, Zübeyde Kaynar, Iğdır Belediye Eş Başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder, Iğdır İl Genel Meclis Eş Başkanı A.Kadir Özsular, Dilek Yanardağ’ın yanı sıra DBP, HDP il, ilçe ve belde yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

“90’lı yılların provokasyonlarını hatırlatıyor”

Basın açıklamasını gerçekleştiren DBP Iğdır İl Eş Başkanı Murat Yerlikaya, bu olayların 90’lı yılların derin provokasyonlarını hatırlattığına dikkat çekerek; “dün Ardahan Göle’de yaylaya gitmekte olan köy minibüsü hedef gözetilerek taranmış ve taranma sonucu 70 yaşındaki Kamber Markoç adlı yurttaşımız yaşamını yitirmiştir. 2 yurttaşımız da yaralanmıştır. Bu olay bize 90’lı yılların derin provokasyonlarını hatırlatmaktadır.

Basın açıklaması yapılan 5 dakikalık oturma eylemi ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.