GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası  Genel Sekreteri Gökçen Turan,Iğdır Ticaret Borsası Genel sekreteri Sibel Güneş,  Kadın kooperatifleri  ve Girişimci kadınların katılımları ile Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası  Konferans Salonunda sertifika töreni gerçekleştirildi.

Iğdır’da  ‘Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları’ projesi kapsamında kendi işini kurmak isteyen  girişimci kadınlara düzenlenin törenle sertifikaları  verildi.

 Iğdır Ticaret ve sanayi odası  ile Konrad Adenauer Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nce hayata geçirilen proje kapsamında ‘Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları-Kooperatifçilik ve Kendi İşini Kurmak’ alanında eğitim verildi.

            5 gün süren Eğitim sonrası 55 kadının sertifika aldığı dağıtım  töreninde açıklama yapan Iğdır Ticaret Odası genel sekreteri Gökçen Turan,  “Kadının iş gücüne katılımı, ekonomik ve sosyal yaşamın sürdürülebilirliği açısından bir gerekliliktir. Cesaretiyle, azmiyle her alanda kendine yer bulan kadınlarımız hem aile hayatımızda hem de iş hayatımızda en önemli yere sahiptirler. Kooperatifler insanların bir araya gelerek sosyal ekonomik ve kültürel amaçlarına demokratik karar verme yoluyla ulaşmalarını sağlayan bir girişim modelidir.İlimizde yeni kurulan ve kurulacak olan Kadın kooperatiflerimizle paylaşmanın dayanışmanın yardımlaşmanın güçlü sermaye karşısında Disiplin ve sorumluluk odaklı çalışmaları, kadınlarımızı bir adım daha öteye götürerek iş hayatında kendilerini kanıtlamış ve birçok başarıya imza atacaklardı.. Her alanda kendilerini geliştiren ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan tüm kadın girişimcilerimizin  yolu açık olsun. Verdiğimiz  eğitimler sayesinde Iğdır’da  kendi işini kuran kadınların sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Turan “Bu durum bizleri sevindirmektedir. Her zaman kadın girişimcilerimizin yanlarında yer alarak Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası olarak  desteklerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

 31 ocak -4 Şubat  2022 tarihleri arasında Kadın Girişimciliğinde yol haritaları eğitimlerini başarı ile veren Kobi Danışmanı ve Kooperatifçilik Eğitmeni Cüneyt Örkmez’e teşekkürlerini iletti. Program sonunda eğitim programını başarı ile tamamlayan kadın girişimcilere sertifikaları takdim edildi. 

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.