Gıda Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Yaz aylarında herkesin özelliklede çocukların severek tercih ettiği dondurmanın sağlıklı bir şekilde tüketilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi ekiplerinin denetimleri hız kesmeden devam ediyor.
Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve buna bağlı yayınlanan Yönetmenlikler gereği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yayınlanan 2018 yılı Gıda Kontrol Planı kapsamında, Iğdır’da bulunan 2 adet dondurma imalathanesinden ve dondurma satışının yapıldığı 4 adet işletmeden numune alarak, numuneleri Erzurum Gıda Kontrol laboratuvarına elden teslim etti.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Müdürü Özkan Yolcu, “Havaların ısınmasıyla beraber özellikle yemek üretimi ve satışı yapan işletmelerin denetimi artarak devam etmektedir. Yapılan denetimlerde; asgari teknik ve hijyenik şartlara uygun faaliyet gösterilmesi başlığı altında; satışa sunulan hazır gıdaların son tüketim tarihleri, ambalajları, diğer gıdalarla birlikte muhafaza koşulları, hazır ürünlerin İşletme Kayıt numarası taşıyıp taşımadığı, gıda ürünlerinin hazırlanışı, satışı, kullanılan alet ekipmanın uygunluğu, personel ve işyeri hijyeni konularına dikkat edilmektedir. Bu kapsamda yapılan denetimlerde 3 adet işletmeden çeşitli yemek numuneleri alınarak Erzurum Gıda Kontrol laboratuvarına elden teslim edilmiştir. 2018 yılı içerisinde aynı doğrultuda üretim ve satış yerlerindeki denetimler aralıksız olarak devam edecektir” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.