Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Boks Seçmelerine Tepki Gösterildi

aa

Geçtiğimiz Cumartesi günü kapalı spor salonunda yapılan seçmelere şeffaf ve adaletli olunmadığı gerekçesiyle tepki gösterildi. 

 Vücut Geliştirme Iğdır İl Temsilcisi ve gazetemizin köşe yazarlarından Bülent Kaya, seçmelerde resmi olarak görevlendirilmeyen bir hakemin seçmeleri yönettiğini belirtti.

Sporcu Bülent Kaya yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

“14 ile 27 Haziran arasında yapılacak olan Türkiye Boks Alt Minik ve Üst Minikler seçme müsabakalarını Iğdır’da geçtiğimiz gün itibariyle yapmış bulunmaktayız. Ancak yapmış olduğumuz boks seçmelerinde Türkiye Boks Federasyonu’nun resmi hakemi olmayan herhangi bir vatandaş hakem olarak gösterildi. Bazı kişilerin kendi yandaşları olan bir şahsı hakem olarak çıkarmış olmaları, 3-4 yıldır hazırladığımız öğrencilerimizin hevesini kırarak spordan soğumalarına sebep oldu. Seçmelerde görev alan hakemlerimizin Iğdır Boks İl Temsilcisi’ne yakın olmalarından dolayı bu seçmelerin şeffaflıktan uzak ve adaletsiz bir biçimde yapılmış olduğunu düşünüyoruz.

Iğdır Valiliği’nin bir an önce Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Iğdır Boks İl Temsilcisi hakkında soruşturma başlatmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü devletimizin kanunlarını çiğneyerek kendi kafalarına göre görev yapmışlardır. Çünkü resmi boks hakemi olmadan asla seçme yapılamaz.

bb

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.