Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcuları Antrenmanlara Başladı

Üç aydır müsabaka ve antrenmanlardan uzak duran sporcular bütün önlemleri alarak antrenmanlara başlandı. Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer’in yaptığı açıklamada “Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, açılacak spor branşları ile spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde uygulanacak önlemlere uyuyarak bütün imkanlarımızla sporcularımızın yanındayız. Iğdır’da Aktif olan spor branşlarda başarı düzeyini yükseltmek ve tesis sayımızı artırmak için çalışacağız. Sporcularımıza antrenörlerimize şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim”  dedi.

Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucunda normalleşme süreci 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle başladı. Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, açılacak spor branşları ile spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde uygulanacak önlemler belirlendi.

Antrenman yapılacak 45 branş şöyle

“atıcılık, karate (kata), atletizm, kayak, badminton, kaykay, bilardo, kızak, binicilik, kickboks (point fighting, müzikli form), bisiklet, kürek, bocce, bowling, dart, masa tenisi, briç, modern pentatlon, buz pateni, motosiklet, cimnastik, muay thai (waikuru), dağcılık, okçuluk, dans sporları (tekli), oryantiring, eskrim, otomobil sporları, geleneksel spor dalları (atlı sporlar), rafting, geleneksel türk okçuluğu, satranç, gelişmekte olan spor branşları (dalga sörfü-paint ball, squash, kuraş), sualtı sporları (tekli), golf, taekwondo (poomse), halter, tenis, hava sporları, triatlon, herkes için spor (wellness, yoga),  vücut geliştirme, fitness, izcilik, wushu (tao), kano, yelken, yüzme.’’

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.