Gençlere, Girişimcilik Sertifikası Verildi

tt

KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde, 14 – 22 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursunu başarıyla tamamlayan gençlere, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenen sertifika törenine Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Işık, Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Kılıç ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika alamaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Törende bir konuşma yapan KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Işık, Kars’ta girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz, Yeni Girişimci Destek Programı ile Yeni Girişimcileri desteklemeye devam ediyor.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanabilmek için uygulamalı

girişimcilik eğitimi programına katılmak ve Girişimcilik Sertifikasını aldıktan sonra kendi işletmesini kurmak gerekmektedir” dedi.

Müdür Işık ayrıca KOSGEB’in yeni girişimci desteğine başvuru yapmak

isteyen girişimci adaylarını öncelikli olarak KOSGEB tarafından destek kapsamına alınan sektörlerde, kendi işletmelerini resmi olarak kuracaklarını da belirtti.  Bu işletmelerin KOSGEB Veri Tabanına kayıt olacaklarının da belirten Işık, “KOSGEB Veri Tabanına kayıt işlemi tamamlanınca girişimci adayı iş planını hazırlamaya başlayacaktır. İş Planı hazırlama sürecinde KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak kendilerine teknik destek sağlanacaktır. İş planını hazırlayarak KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğüne sunan girişimci adayının Yeni Girişimci Desteği süreci başlayacaktır.” Diye konuştu.

Işık, kurumu tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılıp girişimcilik sertifikası aldıktan sonra kendi işyerlerini kuran ve KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvuru yapan girişimci adaylarının Yeni Girişimci Desteği kapsamında, geri ödemesiz olarak 30 Bin TL ve geri ödemeli olarak sıfır faizli 70 Bin TL sabit yatırım desteği kullanabileceklerine de dikkat çekti.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat’ın konuşmasının

ardından sertifikalar girişimci adayı gençlere verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.