Genç Mehdi’nin Sessiz Çığlıkları Karşılıksız Kaldı

 

Geçtiğimiz ay içerisinde Tuzluca’da ikâmet eden 18 yaşındaki genç bir delikanlı duyma yetisi kazanabilmek için devlet yetkililerine seslendi. Fakat ne yazıkki aileden gelen bilgiye göre herhangi bir devlet kurumundan veya yardım vakfından bir çözüm bulunamadı.

            2 yaşındayken geçirdiği bir hastalık sonucu duyma yetisini kaybeden 18 yaşındaki Mehdi’nin babası Turgut Kaygısız ve annesi Efsane Kaygısız devlet yetkililerinden ve hayırsever vatandaşlardan kendilerine bir çare olmasını bekliyorlar.

            Mehdi’nin ailesi yaptıkları açıklamada; “sayın vali yardımcılarımız bizimle iletişime geçtiler, sosyal yardımlaşma vakfına yönlendirdiler. Ama ne yazıkki vakıftan, takılması gereken işitme cihazını devletin ödemediği belirtildi” dediler.

            Mehdi’nin ailesi gazetemize yaptıkları açıklamada şunları söylediler:

            “Sağolsunlar bazı memur vatandaşlar kendi aralarında bizlere yardımcı olmak için yardım topladılar. Bu duyarlı hareketlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Lakin devlet desteği ve devletin eli olmadan bu yardımlar yetersiz kalıyor. Sayın Vali Yardımcılarımızla görüştük fakat bize devletin bu cihazı ödeyemeyeceğini söylediler. 50 bin TL’lik bir cihazı devletin desteği olmadan ne yazıkki alamıyoruz. Gazeteniz aracılığıyla tüm devlet yetkililerimize sesleniyoruz. Derdimize bir deva olmalarını rica ediyoruz.”

            18 yaşındaki genç Mehdi’nin duyabilmesi için daha fazla çaba harcanması gerekiyor. Sosyal devlet ilkesi gereği Mehdi’ye hâlen daha devletten çare olunması bekleniyor.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.