Genç Girişimciler Kurulundan Kitap Okuma Bilinci Ve Kitap Kardeşliği Projesi‏

d1

Iğdır Genç Girişimciler Kurulu, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde İzgören Akademi bünyesindeki Uğur Böcekleri ile ortaklaşa köy okullarında kütüphane kurma projesi başlattı.

Kütüphane kurma projesiyle ilgili açıklama yapan Iğdır Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Nizamettin Taş bağ;“Iğdır Genç Girişimciler Kurulu olarak İzgören Akademi bünyesindeki Uğur Böcekleri adlı oluşumla kütüphanesi olmayan köy okullarını kütüphanelerle buluşturmak istiyoruz. Iğdır’dan ve Türkiye’nin her tarafından gönderilecek kitapların toplanması için üç nokta belirledik. Bu üç nokta da Güven Gazetesi, Hedef Kırtasiye ve Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası olarak belirledik. Evlerinde kullanmadığı, kitap, dergi, mecmua ve ansiklopedileri belirttiğimiz yerlere postayla ve elden teslim etmeleri çoğu okulumuzdaki kitap eksiklerini gidermemizde katkısı olacaktır. Belki Raflarınızdan Bir Kitap Eksildiğinde Bir şey Anlam İfade Etmeyebilir Ama Hediye Edeceğiniz Bir Kitaptan Oluşan Raflar Çok Şey Anlam İfade Eder. Kitaplar toplandıktan sonra köy okullarındaki kütüphanelere teslim edilecektir” şeklinde konuştu.

Başkan Taşbağ, kitapların toplanma adresi olarak da Güven Gazetesi, Hedef Kırtasiye ve Iğdır Sanayi ve Ticaret Odasını belirlediklerini belirtti.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.