Genç Çiftçiler Yapılan Desteklerin Amacına Ulaştığını Hissettiriyor

            Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan ve Ülkemizde hayvancılığın gelişmesinde büyük rol oynayan Genç Çiftçi Projelerinden faydalanarak hayvan sahibi olan Iğdırlı çiftçileri İl Müdürü Özkan YOLCU tarafından sık sık ziyaret edilerek mevcut durumları gözlemleniyor.

            Bu kapsamda Genç Çiftçi Projesinden faydalanarak büyükbaş hayvan işletmesi kuran Tarkan Çakmak’ın Sarıçoban Köyündeki işletmesi ziyaret edildi

             2018 yılında desteklemelerden faydalanarak almış olduğu 5 adet büyükbaş hayvan sayısını 10’a çıkaran Tarkan Çakmak; Devletimizin desteği ile hayvan sahibi olduk, bu hayvanları çoğaltarak büyük bir hayvan işletmesi olmak için gayret göstermekteyiz diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

            Iğdır Tarımve Orman İl Müdürümüz Özkan YOLCU’da; “Her daim çalışan, üreten çiftçilerimizin yanında olmaya gayret göstermekteyiz. Elindekinin kıymetini bilerek ileriye dönük yatırımlar yapmak işletmelerin ayakta kalabilmesi için çok önemlidir.

            Bakanlığımız tarafından verilen desteklerden faydalanarak işletme sahibi olan vatandaşlarımız da elde ettikleri fırsatı iyi değerlendirmelidirler” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.