“Gelin Spor Yapılım Tek Galibi Dostluk Olsun”‏

ss

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Gelin Spor Yapılım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesi çerçevesinde, 42 ili dolaşacak “Spor TIR’larından birinin ilk durağı Iğdır oldu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) organizasyona yönetim ve bağlı kulüplerin katılımı ile destek verdi. “Gelin Spor Yapılım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesinde ilk Spor TIR’ı Atatürk Caddesi’nde basketbol ve futbol oyun stantları açarak ilk organizasyonunu gerçekleştirdi.

Kulüp sporcuları basketbol ve futbol organizasyonlarına katılarak sporda tek galibin dostluk olduğunu alandaki diğer sporseverler ile haykırdılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu açıklamasında; “son dönemde artan şiddet olaylarına karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlendi. Bu kapsamda Iğdır’da Atatürk Caddesi Valilik binası önünde bir etkinlik düzenledik. Dostluğun ve sporun birleştiriciliğini anlatan etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendiler” diye konuştu.

Gün boyu devam eden etkinlikte bir birinden güzel oyunlar sergileyen çocuklara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tişört hediye edildi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) üyeleri ve Iğdırlı spor kulüpleri antrenörleri ve sporcuları, vatandaşlar, öğrenciler ve çocuklar katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.