Geleneksel Iğdır 1. Kayısı Festivali Düzenlendi

Geleneksel Iğdır kayısı festivalinin ilki Iğdır Belediye meydanından yapılan vali yolundaki festival alanına kadar yapılan yürüyüş ve konserler ile başladı. Geleneksel Iğdır kayısı festivali ilk gün yapılan yürüyüş, konserler ve yöresel halk oyunları ile sona erdi. Iğdır Belediye meydanında toplanan kalabalık kitle ile festival alanına kadar Başkan Yikit ve beraberindekiler yürürken yol boyunca halka çiçek dağıtılarak festival alanına davet edildi. Festival alanında kurulan stantlar ile kayısının yanı sıra Iğdır’daki çeşitli ürünler ile firmaların tanıtımı yapıldı.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Iğdır’ın yöresel halk oyunu ekipleri gösterilerini yaptı. Halk oyunları gösterilerinin ardından sırası ile Heme Haci ve Üzeyir Mehdizade’nin konseri ile halk keyifli saatler geçirdi.
Festivalin ikinci gününde Kardeş Türküler, İrade Mehri ve Erez Serhat; son gününde ise Azeri Brothers, Anadolu Ateşi, Ekin ve Enis Talas sahne aldılar.
Festivalin kapanışında Belediye Başkanı Murat Yikit, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve yoğun ilgi gösteren Iğdır halkına teşekkür etti.
Haber: Şirin Toka

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.