Gazetecilere Sertifika Verildi

2

Iğdır Valiliği Serhat Kalkınma Ajansı 2015 yılı teknik Destek prorogramı kapsamında desteklenen Iğdır gazeteciler ve iletişim derneği tarafından Gazeteciler Cemiyeti tarafından kentte görev yapan gazetecilere yönelik eğitim semineri verildi.

 Iğdır Ticaret Odası Başkanlığı Salonunda Düzenlenen Gazetecilere gazeteci kursu için, yürütülen “fotograf çekimi, iyi haber yazma ve yükleme, photoshopta düzenleme, grafik ve gazete tasarımı eğitimleri” projesinde 03.08.2015 ile 06.08.2015 tarihleri arasında PROKET AKADİMİ Genel Koordinatör Melisa Uyankaya, koordinesinde gerçekleştirilen 20 saatlik bir eğitim çalışmasına katılan gazetecilere sertifikaları Törenle takdim edildi.

Gazeteci ve Gazeteci Kursuna katılanlara Kurs bitimindeki sertifika törenine, Iğdır Valisi Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal,  İl Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, İl Özel  İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İl milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit, SERKA Iğdır Temsilcisi Mahmut Dik, Valilik Birim Müdürlerinde Sami Çermik, Nihat Kahraman. ARGE Danışmanlık proje Koordinatörü Yeniş Çelikten katıldı.

 Cemiyet Başkan Yardımsı Serdar Ünsal, ın Sunduğu Törende Konuşan Cemiyet Başkanı Aydın Deniz, Başta Sayın Iğdır Valimiz Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl ticaret Odası Başkano Kamil Arslan, Genel Sekreter Ferhat Akkuş, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit, e Teşekkür Ederim.

Cemiyet Olarak serhat Kaklıma Ajansı Destekli proje kapsamında oluşturulan kursumuzu başarıyla bitirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Çok güzel eğitim aldık. Katkı veren herkese teşekkür diyoruz” dedi.

 Iğdır Valisi Davut Haner,  yaptığı konuşmada; “Gazeteci arkadaşlarımız çok güzel bir eğitim sürecinden geçti. 

Valimiz Haner, Basın İlimizin En zor şartlarda Çalışanlarıdır, Her zaman haber peşinde koşan gazetecilerimiz, için açılan Bu Kursda,  Basın camiası kendi alanında sürekli yenilenen bir ekip Ruhu içerisinde, ilimizde güzel haberler yapmanız dileklerime kutluyorum dedi. Yapılan Konuşmaların Ardından katılımcılara sertifikaları verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.