Gazeteciler Derneği’nden Iğdır Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü’ne Tepki!

Iğdır’da faaliyet gösteren, Gazeteciler Derneği üyesi 5 vasıflı gazete (Hudut, Yeşil Iğdır, Güven, Aydın ve Iğdır Gazeteleri) tarafından yapılan ortak açıklamada Iğdır Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü’nün yarattığı mağduriyet dile getirilerek tepki gösterildi.

Gazeteciler Derneği adına açıklama yapan Hudut Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Toka şunları kaydetti:

 “Bizler Iğdır’da 5 vasıflı gazete olarak Iğdır Valiliği, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla gazetelerimize gönderilen kurum ilanlarını yayımlamakla mükellefiz. Iğdır’da yaşanan olayları güncel bir şekilde halkımıza duyurmanın yanı sıra Iğdır’da kurumların gerçekleştirecekleri ihalelerin ilanlarını da aynı özen ve titizlikle halkımıza duyurmanın gayreti içerisindeyiz.

Ne yazık ki yayım hayatımızda gösterdiğimiz bu özenin karşılığını Iğdır Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü makamından alamamaktayız. Yayımlamış olduğumuz ilanların fatura karşılığının diğer kurumlar tarafından en kısa zamanda ödenmesine rağmen Iğdır Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü aylar sonra dahi hakkımız olan fatura tutarlarımızı ödemeyerek gazetelerimizin mali yapılarında büyük problemler oluşmasına sebep olmaktadır.

Halkımıza medya aracılığıyla hizmet verirken bu tür problemler yaşamamız, yayın hayatımızı sağlıklı bir şekilde yürütmemize engel olmaktadır.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne sunduğumuz ortak dilekçemizde Iğdır Belediyesi’ne ait ilanların gazetelerimize gönderilmemesini talep ettik. Iğdır’da gazetecilik görevini sürdürmekte olan 5 vasıflı gazete olarak, Basın İlan Kurumu yönetmeliğinden doğan hakkımızı alamadığımız için Iğdır Belediyesi’ne ait ilanları yayımlamayacağımızı halkımıza deklere ediyoruz. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne sunmuş olduğumuz dilekçemizdeki bu talebimizin dikkate alınacağına ve, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün, yaşamış olduğumuz problemin çözülmesine katkı sağlayacağından eminiz.

Iğdır Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü’nün yarattığı bu haksız duruma, Belediye Başkanlığı makamının da sessiz kalmaması en büyük temennimizdir. Belediye Eş Başkanlarımızın (hukukçu sıfatları da göz önünde bulundurulunca) bu adaletsizliğe bir çözüm bulmalarını kendilerinden talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.