“Futbol Kardeşliktir-2” Turnuvası Ödül Töreni Düzenlendi‏

89

İl Emniyet Müdürlüğünün Terörle Mücadele konseptinde son zamanlarda farkındalık yaratarak etkili olarak yürüttüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) kapsamında Iğdır Üniversitesinin değişik fakülte ve bölümlerinde okuyan, Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerden futbol takımları oluşturuldu.

Takımlar arasında Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdunun bahçesinde bulunan toprak sahada 01.11.2014 ile 16.11.2014 tarihleri arasında “Futbol Kardeşliktir-2” isimli futbol turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya; Kurtlar Vadisi, Real Mardin, Doğu Gençlik, Kobane, Siverek, Gençlerbirliği, Mezepotomya, Amed, Kardeş, Galatasaray, Colemeg, 72 Batman, FC Diyar, Gençlik, Katalanlar, Urfa City, Kartal, Osmanlı Spor isimlerini taşıyan onsekiz (18) takım katıldı.

Katılan takımlar arasında eleme usulüne göre futbol karşılaşması yaptırılmış, turnuvada Urfa City, Amed ve Galatasaray isimli takımlar dereceye girdi.

Turnuva süresince takım oyuncularına ve maçları izlemeye gelen öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

 Polis Evi’nde “Futbol Kardeşliktir-2” futbol turnuvasında dereceye giren takımlarına oyuncularına İl emniyet Müdürü Yüksel Babal, tarafından madalya, kupa ve hediyeler takdim edildi.

Yüksel Babal, konuşmasında “Geleceğimiz olan sizlerle bir arada olmak çok güzel bir duygu Futbol turnuvasına göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederim. Başarılar dilerim. Yapılan Turnuva sayesinde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayıp, aynı zamanda polis olarak bizleri yakından tanımalarını ve polisin yaşamın her alanda yanlarında olduğunun gösterilmesini amaçladık .”dedi.

Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdunda kalan kız ve erkek öğrencilerinde katıldığı müzikli eğlence gecesi düzenlendi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.