“Futbol Kardeşliktir-2” Futbol Turnuvası Düzenlendi

65

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele konseptinde son zamanlarda farkındalık yaratarak etkili olarak yürüttüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) kapsamında Iğdır Üniversitesi’nin değişik fakülte ve bölümlerinde okuyan, Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerden futbol takımları oluşturdu. Takımlar arasında Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nun bahçesinde bulunan toprak sahada 01.11.2014 ile 16.11.2014 tarihleri arasında “Futbol Kardeşliktir-2” isimli futbol turnuvası düzenlendi.

 Turnuvaya; Kurtlar Vadisi, Real Mardin, Doğu Gençlik, Kobane, Siverek, Gençlerbirliği, Mezepotomya, Amed, Kardeş, Galatasaray, Colemeg, 72 Batman, FC Diyar, Gençlik, Katalanlar, Urfa City, Kartal, Osmanlı Spor isimlerini taşıyan 18 takım katıldı. Katılan takımlar arasında eleme usulüne göre futbol karşılaşması yapıldı.

Turnuvada Urfa City, Amed ve Galatasaray isimli takımlar dereceye girdiler. Turnuva süresince takım oyuncularına ve maçları izlemeye gelen öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Dün akşam saat 19:00’da Polis Evi’nde “Futbol Kardeşliktir-2” futbol turnuvasında dereceye giren takım oyuncularına madalya, kupa ve hediyeler takdim edildi.

Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nda kalan kız ve erkek öğrencilerinde katılacağı müzikli eğlence gecesi düzenlendi. Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, bu vesileyle turnuva sayesinde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarının sağlandığı ve aynı zamanda polis olarak kendilerini yakından tanımalarının ve polisin yaşamın her alanda yanlarında olduğunun gösterilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.