Fırınlara Ceza Yağdı

Iğdır Fırıncılar Derneği ile Esnaf Kefalet Kurumu’nun ortak aldığı karar ile Iğdır’da ekmeğin fiyatı 90 kuruş oldu. Ekmek fiyatı 90 kuruş olduktan sonra Iğdır Belediyesi’ne ekmek gramajı ile ilgili birçok şikâyet gitti. Bu şikâyetler doğrultusunda denetimlere çıkan Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 25 fırını denetledi. Zabıta Müdürlüğü tarafından denetlenen fırınlar, gramaj ve temizlik bakımından eksik olan 17 fırına kabahatler kanununa dayanarak ceza vererek uyarıda bulundu. Rutin denetimlerin ise hız kesmeden devam edeceği öğrenildi.

            Iğdır’da ekmek fiyatının artışı yetkili kuruluşların ortak aldığı bir karar olduğunu belirten Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit konuşmasında şunları söyledi:

            “Fırıncılar Derneği ile Esnaf Kefalet Kurumu’nun belediyemizin görüşü alınmadan ekmeğin fiyatına zam yaptılar. Ekmek gramajı konusunda belediyeye birçok şikâyet geldi. Zabıta müdürlüğümüz 2 gün içinde merkezde bulunan rutin fırın denetimlerini tamamlamış, 25 fırından 17’sine para cezası vermiştir. Ekmeklerin 250 gram standartlarına uygun olmadığı tespit edilmiştir. Halkımızın sağlığını ciddi anlamda etkileyen ve halk sağlığını tehdit eden uygunsuz fırınlara gerekli denetimler sıklaştırılarak devam edecektir. Bu fırınlar hakkında gereken ve fırınların standartlara uygun olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı biz ve yönetimimiz için en önemli faktördür. Gramaj eksikliklerini tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir. Denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.