Fırın Denetimleri Hızlandı

 

Zabıta Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi tarafından Ramazan ayının gelmesiyle denetimler hızlandı.

            Gündüz ve gece yarısı şekilde yapılan gıda imalat yerlerinin denetimine Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit ve Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş da eşlik ettiler.

            Halkın sağlığını korumak için fırınlarda rutin kontroller yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Murat Yikit şunları söyledi:

            “Hemşehrilerimizin talepleri ve şikâyetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Ramazan ayı boyunca sağlıklı ekmek ve pide tüketilebilmesi için, fırın ve gıda üretim yerlerine denetimlere devam edeceğiz. Temiz ve hijyen kurallarına uygun ortamda üretilen ekmek ve pideyi tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kurallara uymayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulanıyor.

            Bu fırınlar hakkında gereken ne ise ve fırınların standartlara uygun olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı biz ve yönetimimiz için en önemli faktördür. Gramaj eksikliklerini tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir. Denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir.”

            Zabıta Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi tarafından yapılan denetimlerde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, gramaj, terazi, hijyenik, genel temizlik ve fiyat tarifeleri kontrol edildi. Vatandaşların daha sağlıklı ürünler alabilmeleri adına yapılan denetimde, eksiği bulunan işyerleri uyarıldı.

HABER: FERDİ YILDIZ

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.