FETÖ’yü Bırakıp Birbirimize Düşmeyelim!

 

15 Temmuz’da FETÖ’nün ülkemize ve milli irademize karşı gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünden sonra Türkiye’nin 81 ilinde FETÖ terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı belirlenen ve şüphelenen kişiler hakkında operasyonlar başladı. 81 ilde yapılan operasyonlar Iğdır’da da yürütüldü ve yürütülmeye devam ediyor. Amaç ülkenin damarları sayılan tüm kurumlara sızmış olan FETÖ’cülerden devleti kurtarmak.

Tüm ülkede olduğu gibi ilimizde gerçekleştirilen operasyonlardan birisi de Iğdır Üniversitesi bünyesinde yapıldı. Hakkında şüpheler olan birçok öğretim görevlisi gözaltına alındı. İşte bu operasyondan sonra ilimizde bir feryat figandır koptu gidiyor. Kimi çevrelerden bu işin arkasında AK Parti Milletvekili Nurettin Aras’ın olduğuna dair dedikodular yayıldı. Tüm ülkede yapılan FETÖ operasyonlarından Iğdır’ın da nasibini almış olmasından dolayı Nurettin Aras’ı sorumlu tutmak ne kadar akıl ve mantığa dayalıdır?

 Iğdırlı vatandaşlar, bu operasyon üzerinden Nurettin Aras’a yüklenerek şehrimize hiçbir fayda sağlamamaktadırlar. Hele hele bu operasyon üzerinden Iğdır’da Şia vatandaşlarla Sünni vatandaşlar arasına fitne fesat sokmaya çalışanlar bu şehre kötülükten başka bir şey yapmamış olacaklardır. Nurettin Aras’ı ırkçılıkla suçlayıp, yapılan operasyonları Şia-Sünni çatışmasına çevirmek isteyenler hayal ettikleri emellerine ulaşamayacaklardır. Tüm çevrelerden kişilerin, tüm siyasi parti temsilcilerinin bir araya gelerek Iğdır’ın geleceği konusunda fikir alışverişinde bulunacakları yerde Nurettin Aras’a yüklenmeleri Iğdır’ın önünü tıkamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Hâlbuki hükümet partisinin vekili olan Nurettin Aras’a herkesin destek vermesi ve yanında olması Iğdır’ın ekonomik geleceği açısından daha hayırlı olacaktır. Nurettin Aras da TBMM’deki 550 milletvekilinden herhangi birisidir. Başbakan veya bakan değildir. Hele hele FETÖ operasyonlarının ne savcısıdır ne de hakimidir. Bu operasyonlar üzerinden kendisine yöneltilen asılsız dedikoduları kınıyorum.

 FETÖ hainleri ne Sünnilik ne Şialık, ne sağcılık ne solculuk, ne Türk ne Kürt ayırt etmemekledirler. Kendilerini ne kadar iyi bir şekilde kamufle ettikleri herkesçe malumdur. Bu yüzden operasyon yapılan kişilerin etnik veya mezhepsel kimlikleri üzerinden eleştiri yapmak ve bu eleştirileri Milletvekili Nurettin Aras’a yöneltmek büyük haksızlıktır. Adalet er ya da geç tecelli edecektir. Geçtiğimiz haftalarda da şahit olduğumuz gibi Iğdır’da birçok iş adamı FETÖ’den dolayı gözaltına alınmış ve birçok kişi suçsuz olduğu için serbest bırakılmıştı. Üniversite operasyonunda da adaletin yerini bulacağına olan inancım tamdır. Suçlu ve suçsuz kişiler mahkeme önünde ayırt edilecek ve suçsuz olanlar elbette ki serbest bırakılacaktır. Tüm Iğdırlıların ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde sağduyulu davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Yapılan operasyonlardan dolayı birbirimizi suçlamak sadece ve sadece Iğdır’a zarar verecektir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.