Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması Iğdır’da Yapıldı

Diyanet işleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile düzenlenen, 2018 Yılı Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması Iğdır’da yapıldı.
Iğdır Ulu Camiinde gerçekleştirilen ve jüri başkanlığını, Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin ÇELEBİ’ nin yaptığı yarışmada, İl Müftüsü Mustafa TEKİN, Aralık ilçe Müftüsü Metin GÜVENİR, Karakoyunlu İlçe Müftüsü Hasan Rami KARA, Tuzluca ilçe Müftüsü Muttalip KARATAŞ jüri üyesi olarak yer aldılar.
Van, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Siirt, Muş ve Iğdır olmak üzere 7 il temsilcisinin katıldığı yarışmada adaylar arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı.
Yarışma sonunda Hakkari temsilcisi Kasım Koyuncu birinci, Iğdır temsilcisi Mahmut İşbilir ikinci, Van temsilcisi Recep BAKIR üçüncü oldu. Birinci olan Kasım KOYUNCU 12 Ağustos tarihinde Bursa’da yapılacak olan Türkiye finaline gitmeye hak kazandı.
Yarışma sonunda Konuşma yapan İl Müftüsü TEKİN “Öncelikle Ramazan ayında kilometrelerce uzaktan gelerek bu yarışmaya katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Bizim gözümüzde hepiniz birincisiniz. Zaten çok güzel bir yarışma oldu puanlarınız çok yakın. Ancak kurallar gereği birinci seçmemiz gerekiyordu. hepinizin ağzına yüreğine sağlık “ dedi
Yarışma adaylara ödül ve hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.