Eşbaşkan Mehmet GÜLTEKİN İstanbul’daki Tuzluca Dernekleriyle Buluştu

11

Gurbetle Sıla arasındaki köprüyü güçlendirmek için, Sivil Toplum örgütlerine önem veren,  Eşbaşkan Mehmet Gültekin, İstanbul’daki Tuzluca dernekleriyle buluştu.

Aşağı Aktaş Köyü Derneği ve Spor Kulübü olan, Akpolat Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu dostluk turnuvasına King boks dalında, 200 kulüp ve 800 sporcu katıldı.

Bu vesileyle, Tuzluca Derneklerinin daveti üzerine, Eşbaşkan Mehmet GÜLTEKİN turnuvalara katılarak destek sundu.

Eşbaşkan Mehmet Gültekin ve beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri, Tuzluca Köy Dernekleriyle Aşağı Aktaş Köyü Derneğinde yapılan, toplantıda hemşerileriyle hasret giderdiler.

Dernekler Tam kadro katıldı

Tuzluca’mız için neler yapılmış ve neler yapılabilir, konulu toplantıya Iğdır İli Tuzluca İlçesi Akdeyirmen Köyü, Çiçekli Köyü, Alköse Köyü, Akoluk Köyü, Küçükova Köyü, Kamışlı Köyü, Ekerek Köyü ve Kumbulak Köyü Dernekleri katıldılar.

 Sunumunu Aşağı Aktaş Köyü Derneği Onursal Başkanı Ali ADAR’ın yaptığı, toplantı çok samimi bir havada geçti.

Birikim Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Küpe’linin ilginç soruları toplantıya renk kattı.

 Oturum Başkanı Ali ADAR, şu önerilerde bulundu;

1-Tuzluca’nın mahallerine çok amaçlı halk evlerinin açılması,

2-Hayvancılık ve tarım şuralarının yapılması,

3-Aşura Matem Merasimi için bir yerin kalıcı tahsis edilmesi,

4-Belediye Başkanın, Tuzluca Kaymakamının da katılımıyla, İstanbul’da Dernekler ve iş adamlarımızın katıldığı toplantının yapılması,

Eşbaşkan Gültekin; Tuzluca’da kardeşlik hakim olacaktır.

Belediye Başkanı yapmış olduğu, faaliyetlerinin ve yatırımlarının asli görevleri olduğunu, bundan dolayı teşekkür beklemediklerini belirterek, asıl yapmamız gereken orda yaşayan iki toplumun dün olduğu gibi bundan sonrada barış içinde yaşamamızı sağlamaktır. İnsanları Dini, Mezhebi ve dili gibi konularda asla ayırmadığını bununda yapılmasına asla izin vermeyeceğini belirtti.

Tuzluca’da yaşayan, Azeri vatandaşlarımızın en hassas konularından birisi de, Aşura Matem Merasimidir. İmam Hüseyin Sadece Caferilerin değil tüm, Dünyada yaşayan mazlumların rehberidir ve haklı mücadelesi tüm ezilenlerin ışığıdır. İmam Hüseyin Hakkın Adaletin ve demokrasinin mücadelesini vererek, zalime boyun eğmemiştir. İslami doğru anlamamızı sağlamıştır, Bundan sonrada, Aşura Matem Merasimine katkımızı sunacağız.

  Bizler, ben yerine bizi kullanıyoruz. Önerilerinizi, eleştirilerinizi, projelerinizi bizlere sunun. Bu eleştirileriniz ve önerileriniz bizlere yol gösterecektir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.