Eş Başkanlar Festival Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik şehrimizdeki yerel ve ulusal basın mensupları kahvaltı programında bir araya geldi.

Şehir merkezindeki bir cafede basın mensuplarını ağırlayan eş başkanlar, Iğdır Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği kayısı festivali hakkında gazeteciler ile sohbet ederken bilgi alış verişinde bulundular.

Kayısı festivalinin bu sene 2.’sini düzenleyeceklerini ve artık bu festivali gelenekselleştireceklerini aktaran Eş Başkanlar şu açıklamalarda bulundular:

“Ülkemizde kayısı üretimi noktasında en büyük potansiyele sahip şehirlerden biri olmamıza rağmen maalesef reklam ve tanıtım noktasında oldukça zayıf bir konumdaydık. Bu yıl tekrar 28-29-30 Haziran tarihleri arasında düzenleyerek geleneksel hale getirdiğimiz kayısı festivali ile şehrimize dışarıdan davet ettiğimiz birçok yatırımcı ve davetliler ile kayısımızı piyasalarda hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz. Şuan kayısı festivaline hazırlanıyor ancak şehrimiz sadece kayısı değil birçok ürünün yetiştirildiği verimli topraklara sahip. Şehrimizde tarım ve hayvancılığın da gelişmesi için gerekli adımların atılması gerekmektedir. Tabi bunlar yapılırken bu şehirde yaşayan herkesin, bütün kurumların istişare içerisinde el ele vermesi gerekmektedir. Biz bu festivali düzenlerken, siz değerli basın mensuplarının da reklam ve tanıtım noktasında bizlere yardımlarını bekliyoruz. Hep birlikte el ele vererek büyük bir potansiyele sahip olan Iğdır kayısısını hak ettiği noktaya taşıyacağız.”

Gazeteciler ve eş başkanların, 28-29-30 Haziran tarihleri arasında olacak festivalin içeriği hakkındaki sohbetlerinin ardından program sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.