Ermenistan’a Duyulan Öfke Sınıra Dayandı

11

Yüzlerce Iğdırlı vatandaş Türkiye-Azerbaycan sınırının sıfır noktasında Ermenistan’ı protesto ettiler. Ellerinde Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla Alican Sınır Kapısı’na gelen vatandaşlar Ermenistan bayrağı yakarak attıkları sloganlarla Ermenistan’ın bölgedeki politikasını kınadılar.

TADDEF Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal ve İş Adamı Tan Demirkaya öncülüğünde düzenlenen protesto mitingi Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği üyesi din hocaları tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve konuşmalar ile başladı.

Daha sonra mitingin organizesini üstlenen İş Adamı Tan Demirkaya konuşma yaptı. Demirkaya konuşmasında; “dün Hocalı’nın, 20 Yanvar’ın faili olan katiller bugün yine Karabağ’da katilliklerine devam ediyorlar. Ermeniler okullarında düşmanca yetiştirdikleri çocuklarına Karabağ’ı, Erivan’ı biz aldık Ağrı Dağı’nı da sizler alacaksınız fikirlerini aşılıyorlarmış. Burada sınırdan sesleniyoruz İşte Ağrı Dağı İşte üzerinde dalgalanan şanlı Türk Bayrağımız. Cesareti olan varsa bekleriz her zaman burada dimdik duruyor olacağız” şeklinde konuştu.

TADDEF Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal ise yaptığı konuşmada Ermenistan-Azerbaycan sorununun çıkış noktaları, tarihçesi ve yapılması gerekenleri anlattı. Ünsal yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ermenistan’ın nasıl bir zihniyette olduğunu ve bugün ortaya koyduğu saldırganmış gibi gözüken korkakça, sinsice yaptığı hareketleri her zaman anlattık ve anlatmaya da devam edeceğiz. Ermenilerin bu haddini bilmeyişlerinin sebebi tasmalarını tutan elin Rusya olmasıdır. Şunu söylemek isteriz ki ne Rusya’nın ne de Ermenistan’ın yarattığı vahşetten ve terörden korkmuyoruz. Eğer Avrupa, Amerika bu meseleyi gerçekten anlamak istiyorlarsa gelip Gedikli Köyü’nü, Hakmehmet Köyü’nü ya da Hocalı’yı araştırsınlar. Gerçekler gün ışığı gibi açık seçik ortadadır. En son yapılan Ermeni vahşetinde hayatlarını kaybeden canlarımıza ve öncesinde yitirdiğimiz mazlum şehitlerimize Allah’tan rahmet, Ermenistan zulmü ile mücadele eden Azerbaycan ordusuna kuvvet ve Türk Milleti’ne baş sağlığı diliyorum.”

Protesto gösterilerinde bir grup genç tarafından ise Ermenistan bayrağı yakıldı. Protesto mitingine Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal da katıldı. Jandarma Kuvvetleri tarafından da sınırda geniş çaplı önlemler alındığı dikkatlerden kaçmadı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.