“Ermenilerin Yaptıkları Saldırıları Kınıyoruz”

nn

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar, Ermenilerin Azerbaycan’a yaptığı saldırıları kınayan bir mesaj yayınladı.

Ziya Zakir Acar mesajında; “yüz yıl önce Türklerin Ermenilere karşı soykırım yaptıklarını iddia ederek, ısıtıp ısıtıp gündeme getiren Ermeniler, sürekli olarak saldırganlıklarını devam ettirip, Azerbaycan topraklarını işgal ederek, katliamlarını sürdürmektedirler.

Nitekim Ermeni keşif-sabotaj birliklerinin geçen gece Ağdam ve Terter bölgesinde temas hattını geçmeye çalıştığı sırada 9 Azerbaycanlı askeri şehit olmuştur” görüşüne yer verdi.

Ziya Zakir Acar konuşmasına şu şekilde devam ett:

“Azeri Press Ajansı (APA), cephe hattında şehit olmuş Azerbaycan askerlerinin isimleri vermiştir. Almazov, Elvin Askerov, Ali Rahimov, Mustafa Alicoşkunov, Sefter Memmedov, Elnur İbrahimov, Vügar Poladov ve Garyağdı Ahmedov. APA, çatışmalarda 5 askerin de yaralandığı bildiriliyor. Dün gece yaralanan Azerbaycan askerlerinden Hüseyin

Abdinov’un da kurtarılamadığı, şehit sayısının 9’a ulaştığı bildirilmiştir. Şehit olan Azerbaycan askerlerine Allahtan rahmet diliyoruz. Azerbaycan Devleti’nin başı sağ olsun. Ermenilerin yaptıkları bu saldırıyı kınıyoruz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.