Ermenilerin Esir Tutuğu İki Türk İçin İmza Kampanyası Düzenlendi

55

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği,  Zübeyde Hanım Bulvarı’nda; “Faşist Ermenistan’ın esir ettiği 2 Türk’ü geri istiyoruz” adı altında imza kampanyası düzenledi.

Dernek Başkanı Serdar Ünsal; “Ermenilerin bu tutumunu protesto ediyoruz. Her zaman Türk düşmanlığı yapan Ermeniler düşmanlıklarına devam ediyor. 23 yıldır işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından çıkmayan Ermeniler bu da yetmez gibi baba toprağını doğup büyüdükleri toprakları özleyen 2 Azerbaycan Türk’ünü ı yakalayarak esir ediyor. Diğer bir Türk’ü ise işkence yaprak öldürüyor” dedi.

Ünsal konuşmasında şunlara değindi: “Ermenistan’da rehin tutulan Azerbaycan Türkleri Dilgem Esgerov ve Şahbaz Guliyev’in serbest bırakılması için kamuoyu yaratmak adına imza kampanyası açtık. Ermeniler hukuksuzca işgal ettikleri topraklarda annesinin mezarını ziyaret eden iki kişiyi tutuklamıştır ve birini ömür boyu diğerini 22 yıla arkadaşlarını da öldürmesi Ermenilerin gerçek yüzünü bir kere daha ortaya koymuştur.”

İmza kampanyasına; Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır Temsilcisi Fariz Ferecov, Türk Kadınlar Derneği Iğdır Başkanı Sabiha Sever, MHP İl Başkanı Cahit Erol, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Çecen, Türk Eğitim-Sen Başkanı Ali Arslan, Kamu-Sen Temsilcisi Cafer Alakaş, Haydar Ali Şıktaş, ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey, Eczacılar Odası Iğdır Temsilcisi Nazım Karadağ, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya, 1974  Kıbrıs Gaziler Derneği Başkanı İsmet Tağal ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.