“Ermeniler İntikam İçin Öldürdüler”

12

Iğdır’ın Tuzluca İlçesi’nde kayınbiraderinin kaza kurşunu ile ölen Ermeni asıllı Base Bakoyan Gümüştekin’in intikamını Ermeni akrabaları kocasını öldürerek aldılar.

Base Bakoyan Gümüştekinin Türk eşi Evliya Gümüştekin, Ermenistan’da eşinin üvey oğlu tarafından bıçaklaöldürüldü.

 Edinilen bilgiye göre Tuzluca İlçesi’nden 12 yıl önce Ermenistan’a çalışmaya giden Evliya Gümüştekin, daha önce bir evlilik yapan Base Bakoyan Gümüştekin ile evlendi. Ermenistan’ın Gümrü kentinde gıda toptancılığı yapan ve yazlarıTuzluca’ya gelen Gümüştekin ailesinin bu evlilikten biri kız diğeri erkek iki çocuğu oldu. Tuzluca ilçesinin Aşağı Mahallesi’ndeki bahçeli müstakil bir evde haziran ayında, 50 yaşındaki Yusuf Gümüştekin, kargalara av tüfeği ile ateş açarken evin önünde duran yengesi Base Bakoyan Gümüştekin’i vurdu.

Tuzluca Devlet Hastanesine kaldırılan Bası Bakoyan Gümüştekin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yusuf Gümüştekin, ekinlere zarar verdiği için domuz ve kargalara ateş ederken yengesini kazayla vurduğunu söyledi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ÜVEY OĞLU ÖLDÜRDÜ

Eşinin ölümünün ardından işyerinin bulunduğu Gümrü kentine giden Evliya Gümüştekin, geçen cumartesi akşamı ortak olduğu otelden, hamama gitti.

Hamamdan çıkıp evine giderken 3 kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan Evliya Gümüştekin, olay yerinde yaşamını yitirdi. Saldırıyı, Base Bakoyan Gümüştekin’in, ilk evliliğini yatığı Ermeni eşinden olan 23 yaşındaki Maksim’in düzenlediği elirtildi.

BASE GELİNİN KIZ KARDEŞİ: İNTİKAMI ALDIK

Olayın ardından Tuzluca İlçesi’ndeki yakınlarına haber verildi. Öldürülen Evliye Gümüştekin’in halasının oğlu olan Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, akrabalarını toplayarak Türkgözü Sınır Kapısı’ndan cenazeyi Ermenistan’a gitti.

Bugün Türkgözü Sınır kapısından giriş yapan Gümüştekin’in yakınları adına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Türkan şunları söyledi:

“Base gelini Evliya çok seviyordu. Olaydan sonra çok ısrar ettik ama o iki çocuğunu alarak tekrar Gümrü’ye gitti. Namazında niyazında biriydi. Gelin tarafı ile Ermenistan’daki Yezidi Kürtlerdendi. Evine giderken Base gelinin ilk evliliğinden olan 23 yaşındaki oğlu Maksim tarafından bıçaklanarak öldürülüyor. Olaydan sonra baldızı,’intikamımızı aldık’ diyor. Üvey oğlu, babasının servetine konmak için bu cinayeti işliyor. Yarın öbür gün, 2 küçük çocuğu da ortadan kaldırabilirler. Ermenistan TV’si intikam ve namus cinayeti diye cinayeti 10 saniye veriyor. Tuzluca’da 9 ay önce olan kaza olayını ise dakikalarca anlatıyor. ve olayı öyle masum bir cinayetmiş gibi anlatıyor. Cenaze, Trabzon Adli Tıp’a götürüldü.”

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.